Pogledaj jedan post
Old 19.09.2014., 21:27   #81
Quote:
ArchAngel1981 kaže: Pogledaj post
Ovo je tipican primjer covjeka koji je poceo radit sa foticem od 20 tisuca kuna, koji treba podesit 3 opcije na njemu i samo klikat okolo, nista vise.


Razgovarat sa covjekom koji tvrdi da D600 spada u kategoriju "slabije opreme" i da Nikkor FX 70-200 F2.8 VRII (koji osobno posjedujem i kosta cca 12.000kn a ne 18, i to je objektiv koja si velika vecina fotografa nece nikad moci ni priustit) i tvrdit da je D800 eventualno zamjenski fotoaparat a da za svatove treba fotic od 40.000kn za "nevjerojatne vremenske uvjete i brzinu" je... ne znam sta da ti kazem, nije cak ni smijesno. ni presmijesno. ocito ne znas sta je srednja klasa fotica.

90% vremena u svatovima znas gdje ce tko stajat i tko ce sta radit, mladence si sam namjestat po potrebi, u crkvi znas i misu vec napamet, ja zbilja ne znam koji dio svatova su tebi "fokusirati pri losim uvjetima jako brzo", inace D600 a pogotovo D800 odradjuje to fantasticno.

ne znam uopce sta da ti kazem, zao mi je trosit vrijeme na odgovaranje na ovakav post. jednostavno ne vjerujem da netko uopce MISLI da mu treba D4 za svatove snimat i da je sve ostalo "onako". Isuse boze. To je ko da trebam auto samo za vozit djecu u skolu i onda necu u golfu trojci nego mora bit jeep od 100.000 eura. MORA bit jeep.
Hvala na poduci, sad mi je sve jasnije.
fotko is offline  
Odgovori s citatom