Pogledaj jedan post
Old 20.11.2015., 18:09   #109
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
mojih oboje roditelja su bez imalo kolebanja-zaustavili ponašanje
nas djece-ako smo ugrožavali njihovog partnera-tako da smo vrlo brzo
i ispravno shvatili da ih ne možemo "drndati"kako nam se prohtije-
i jako sam im zahvalna što su nam takvim ponašanjem prenijeli sliku
poštovanja prema partneru/ici.

što se tiče teme-moje mišljenje jest da nam djeca,bez obzira koliko
sreće unijeli u naš život ne mogu "popuniti"neka nezadovoljstva koje imamo
unutar sebe;naročito što imamo mnogo polja svoje ličnosti koja,
također traže da budu sretna.
Po meni je lijepo doživjeti "čari roditeljstva", jer je to nešto specifično i posebno i svakako jedna od onih stvari u životu koje bi valjalo probati, jer su ti odnosi posebni.

Ali svakako ne mislim da su jedini bitni za nas i naš život.

Djeca su tu da daju još jednu dimenziju, dodatnu dimenziju ili dodatnu boju u našim životima, ali nikako ne smiju i ne mogu biti jedini smisao naših života.

Jer time ugrožavamo i djecu, a i sebe. Treba postojati jedna ravnoteža u kojoj se jasno izražava ljubav i zadovoljstvo što ona postoje u našim životima, ali svakako treba uz njih imati "svoj život", jer djeca time imaju mogućnosti da jednog dana odu i ostvare neki svoj život, obitelj i sve ono što žele, bez osjećaja da su se roditeljima "uskratili" onda kada su im najpotrebniji.

To ide onim sistemom, kada te roditelj guši svojom ljubavlju i kada te ima "kao sigurnost" u starosti. Meni je to prestrašan osjećaj. Ono, tko će o meni brinuti kada budem star ....mrzim taj osjećaj nametanja od strane roditelja u smislu "ja sam tebe odgajao, ulagao u tebe, da bi ti jednog dana meni to sve vratio...".

Djeca ne biraju roditelje i nije njihova odluka da se rode. Odluka je na roditelju i njegova je uloga da tom djetetu bude što bolji vodič kroz razna sranja koja djeca prolaze prilikom odrastanja.

A onda im je uloga da ih pripreme na polijetanje i na samostalni let. Jedini ispravan put, bez potrebe stavljanja utega na krila...u smislu, e morat ćeš se vratiti kad ja više neću moći...što god to bilo.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom