Pogledaj jedan post
Old 17.08.2016., 15:30   #10
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Od starih vremena su samo najbolji učenici, čak i djeca kmetova mogli postati svečenici. Dakle, vjernici, teolozi i svečenici itd nisu glupi ljudi. Ali oni nisu sposobni čitati Bibliju i svete tekstove otvorena uma. Rečenice koje sam naveo su potpuno jasne a i logički zaključci su isto tako jasni. Samo treba čitati bibliju kao svaku knjigu.

Neki su ovisni o drogama, neki o alkoholu itd. Mnogi su postali ovisnici o religiji. Njima je teško shvatiti da u Bibliji pišu lako razumljive rečenice. To je kao droga. Svečenici i teolozi nas stolječima uvjeravaju da ćemo živjeti poslije smrti, ali inače lako razumljive riječi moraju sveti ljudi protumačiti, jer po njima u Bibliji ne piše ono što je svakome jasno da piše.

Religija je opijum za narod. Ako crkva tvrdi u Bibliji ne piše ono što piše onda nam vjera mora objasniti što piše.

Rečenice su jasne. Učenik je svjedočio i napisao. Učenik je pismen, bogat i utjecajan a pozna i velikog svečenika.
Manje vise vecina bogati pismeni utjecajni i poznavali su se medjusobom no ti o tome ne znas nista o Rabinima Izraela a ja znam gotovo svaku biografiju ponaosob.Vjerojatno i ti pisci koje citiras ne poznaju uopce Izraelsku religijsku scenu toga doba.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom