Pogledaj jedan post
Old 01.10.2017., 21:40   #70
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
jesi ti bio u akciji?
Kako JNA može otvoriti vatru kad je u kasarni a borbe se vode po Mirkovcima 3 km od njih?
Ajde lipo mi to reci?
I ja nekada kad nemam izliku za neki neuspjeh kažem da eto taj me je zajeba.
Prijatelju jel ti uopće znaš kako je sve to teklo?
I tko je tu mladost poslao u smrt bez razloga i šta bi se promjenilo da su zauzeli Mirkovce koji imaju 4-5.000 st?
To nikada nisi se zapitao i da su taj dan bili veliki pregovori u Ohridu,kao i da su TO i dobrovoljci u Mirkovcima znali za napad kao i mi u kasarni..
JNA se nije uplitala u sukob dok nisu počeli panični zahtjevi od jedne strane u sukobu za pomoć
e sad ti možeš meni reći da sam ovakav ili onakav a mi smo preko vanjske linije slušali sva ta sranja koja su bila tog 22.7 ,1991..
bilo ne ponovilo se..tko je za to odgovarao nitko..nego je netko rekao JNA pomogla ćetnicima a mi u kasarni čuvamo svoje glave (sve mladići od 18-19 godina od toga 70% nesrba)
I da u toj akciji je poginuo moj školski kolega iz Biograda na moru,ja sam njegovom ocu 1991 ispričao kako je bilo toga dana.
Kada je nastao potpuni kaos oko 11 sati,iz naše kasarne je ispaljeno iz VBR mislim 6-7 raketa na neku livadu da se obe strane smire jer im je dat ultimatum a tek par sati kasnije iz kasarne izlazi mislim 4 tenka i 7 BVP da napravi tampon zonu da se mrtvi i ranjeni izvuku.
Fala Bogu još ima živih iz kasarne iz Vinkovaca koji će potvrditi ovo,a što je poslije bilo zne se JNA je tamo se ukopla kao i oko Vrapćane i u rujunu 1991 stala na stranu četnika
a sad ti reci tko je i kako napao te pripadnike garde i s čim i kada?
i vjerojatno su ti isti non-stop pucali po kasarni iako seznalo da je u njoj bar 20% Hrvata,,a mi smo imali strogu zapovjed da ni metka ne opalimo
Iz Raštana je, pokopan na groblju u Gorici kraj crkve Sv .Ivana.
To znaš, i da je uspio pobjeći iz JNA i otišao u gardu i poginuo u Mirkovcima.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom