Pogledaj jedan post
Old 18.06.2004., 15:17   #1
Erythema nodosum

Bolovala sam od ove bolesti prije par godina i o njenim uzrocima se zapravo jako malo zna. Inače manifestira se tako da se po nogama (a koliko sam čula i po drugim dijelovima tijela) tako reći iz čista mira počinju pojavljivati modrice tj. hematomi, koji se povećavaju ako se tijelo izloži i najmanjem naporu. Ja nisam smila ni hodat ni plivat (propalo lito, šmrc) nekih 3-4 mjeseca, a rekli su mi da sam imala najblaži oblik te bolesti.

Ja sam do tada bila manje više prilično zdrava (imala sam onda 19 god.), osim strašne upale grla par mjeseci prije te bolesti zbog koje sam primala peniciline i bila na voltarenima nekih misec dana.

E sad doktori su se složili oko dijagnoze, ali kao šta sam već rekla uzroci se ne znaju, i koliko to (bar meni) blesavo zvučalo svima je pretpostavka da se ta upala grla nije u potpunosti izliječila i da se to odrazilo kao erythema nodosum, odnosno kao hematomi po nogama...zvuči mi blesavo jer nekako grlo i modrice na nogama hmmm i ne vidim neku povezanost
Ok, jasno mi je da kad je ljudsko tijelo u pitanju svašta je moguće, pa me zanima jel netko imao sličnih iskustava i što su njemu pretpostavili za uzrok i je li se nedajbože bolest vratila (jer znam sebe uvatit da ako primjetim neku modricu na nozi cila protrnem, a onda se sva srića sitim da sam se tuka smotana negdi opizdila )

Zadnje uređivanje Studentica : 18.06.2004. at 17:10.
Ella E is offline  
Odgovori s citatom