Tema: Švedska
Pogledaj jedan post
Old 14.01.2012., 18:31   #807
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Avgift je pristojba, nemamo mi tako nešto. U to je uključeno održavanje zgrade i to što udruga koja je gradila zgradu vraća kredit kojim ju je izgradila.

Brijem da se svi stanovi ondje tako kupuju, imaš cijenu za stan i još svaki mjesec iskesaš svotu kao za podstanarstvo.

Doduše, nisam nikad kupovala stan u Švedskoj, niti mislim, možda ima netko pametniji.
Znam da je post malo stariji, ali sam čitajući naišla i morala sam se nadovezati.
Neznam u kojem gradu živiš i da li si u Hrvatskoj, no u tu se u svim zgradama plaća pričuva, bezobzira na vlasništvo. Kod mene je nešto manja jer je stara zgrada, no ići će gore jer trebamo sanaciju, plaća se mjesečno ovisno koliko kvadrata stan ima, i to sve ide na zajednički račun Gradsko stambenog. Novac iz pričuve je namjenjen za popravke zajedničkih dijelova zgrade i sanacije iako se kod nas u praksi zna dogodit da si ljudi renoviraju neke dijelove stana na teret pričuve. Plus sve silne režije. Moja mama u manjem HR gradu plaća pričuvu plus osnovne režije(voda,struja,grijanje,smeće,komunalno) cca 1700 kuna. Ja imam nešto manje jer sam u manjem stanu, moje je negdje oko 1000, jer imam drugačije grijanje pa mi je jeftinije.

Ja isto pomalo gledam gdje bi mogla odseliti, najviše me nekako Švedska privlači i kad vidim cijene kuća, još mi se više sviđa, jer tak i tak nepatim na život u velikom gradu. Al dečko bi na Novi Zeland, a meni je to malo ipak predaleko.
O'Bryn is offline  
Odgovori s citatom