Pogledaj jedan post
Old 01.08.2005., 17:58   #1
Opća anestezija i oralna kirurgija [umnjaci]

Sve se više bliži dan kada ću morati čupati umnjake van, a kako se on bliži, tako mi je i jasno da to neće biti pod lokalnom, nego općom anestezijom.

Imam sva četiri komada, po rengenu kojeg sam napravio se vidi da su se već malo probili, a ja to nisam niti osjetio, znači da nije boljelo. Iako, zadnjih par tjedana tu i tamo ima laku bol oko uha, jer mi gornji lijevi umnjak dosta nagnuto tuče u sedmicu, pa će on vjerojatno prvi letjeti van.

Kako sam do sad čuo strašne glomazne priče o umnjacima, vađenju istih, a kako sam doživio monstruoznu bol vađenja šestice s granulomom , shvatio sam da mi je pametnije ići na opću anesteziju, pa me zanimaju iskustva onih koji su išli na nju. Koje su opasnosti (kažu da je veći koeficijent rizika, no nigdje nisam točno našao o čem je riječ) i prednosti opće?

Koliko traje oporavak, kakav je, dobivaju li se antibiotici nakon operacije (ja znam da sam ih morao uzimati nakon čupanja šestice, ali to je valjda zato jer je imala granulom) i nastupa li šivanje samo ako je umnjak bio u mesu pa razrezan i izvađen ili se šiva i kada je umnjak vani pa ga se izvadi?
__________________
microstock
*_spike is offline