Pogledaj jedan post
Old 13.11.2005., 11:04   #17
Quote:
_A_ kaže:
Tko ovo može realno odrediti??? Kome se žaliti??? Većina profesora u školi neće protiv svojih kolega (potpuno razumljivo jer se mogu i oni naći u takvoj situaciji). A i da se utvrdi da netko ne radi što će biti??? Ne sjećam se da sam čuo ikada da je koji profesor dobio otkaz jer nije radio dobro.
Čuj, znam da zvuči kao borba s vjetrenjačama (nisam tako davno bila učenik ), ali način na koji se današnje generacije bune i bore za svoja prava je ponekad totalno kontroproduktivan. Zašto? Pa zato što profesor uvijek ima škare u svojoj ruci. I neće popustiti, dapače.
Znam da su i razrednici ponekad svakakvi, ali u slučaju da profesor ne radi svoj posao kako treba, požalite se razredniku. Ako ovaj ne napravi ništa, postoji predstavnik roditelja koji se može obratiti ravnatelju.
Nažalost, velika je istina i u činjenici da je danas svima lakše pognuti glavu i prikloniti se većini. Pa makar ona bila u krivu. Ali to je, opet nažalost, odraz cjelokupne situacije u kojoj živimo.
Ja samo pokušavam učenicima dati do znanja da neće ništa postići vikanjem i svađanjem s profesorom. Jer su oni uvijek učenici i izvlače deblji kraj.



Quote:
_A_ kaže:
Slažem se da je glupost zaključivati ocjene računajući aritmetičku sredinu, ali tako je već jako dugo i to se nekako uzima na normalno. To misle mnogi profesori pa se toga ni ne pridržavaju. Tu je veliki problem što pojedina ocjena kod različitih profesora zahtjeva i različito znanje. Tu stanje možda može popraviti državna matura.
Nije uvijek bilo nužno zaključivati ocjenu prema aritmetičkoj sredini. Moglo se i tako, ali nije bilo obavezno.
A kriteriji su uvijek bili različiti i normalno je, u neku ruku, da jesu. Jer, na kraju krajeva, nisu ni svi predmeti jednako zahtjevni a ni jednako bitni (pogotovo u srednjoj školi).


Državna matura će možda donijeti kakve promjene na bolje ali, po mom skromnom mišljenju, za desetak godina (ako opstane).
I neće baš uvijek ići na ruku učenicima. Ponekad je na maturi lakše kad te ispituje netko tko ti je predavao četiri godine i tko te poznaje i zna kako si radio kroz to vrijeme i netko tko zna koje je segmente gradiva obradio više ili manje dobro pa sukladno tome i ispituje toga dana, nego netko tko te nikad nije vidio, tko te ne poznaje, tko vrlo vjerojatno ne poznaje ni tvog profesora a samim time ni njegove metode i kriterije.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom