Pogledaj jedan post
Old 21.05.2008., 17:13   #5
Quote:
goodie kaže: Pogledaj post
Pitanje: da li isto ulje koriste kočnice i hidraulično kvačilo? Naime, meni je problem sa cilindrićima kvačila (ja mislim) jer mi je pri svakom pritisku na njega drugačiji osjećaj, nekada prodama malo više i hvata dolje kod poda, da bi se zatim pri idućem pritisku popravilo i manje bio izražen taj osjećaj propadanja i hvatalo bi više, pa onda opet propadne, pa tako svaki put ko kinder jaje, nikad ne znaš hoćeš li moći prebaciti u brzinu ili će ti propasti papučica kvačila? I postoji li bilo koji način da se izbjegne kupovanje oba cilindrića (i onog na papučici i onog na getribi) jer je onaj dolje oko 1200 kuna, a onaj gornji 900 kuna- auto je Laguna II 2003. godina. Ne primjećujem da mi bilo kakvo ulje igdje curi...
U 3 različita servisa su mi rekli da se onaj dolje ne može nikako reparirati jer je u getribi "druk lager"...?!?
pa baš i nemrem reći da skroz razumijem što si htio reći.

odvezi auto u servis nek skinu i pročiste OBA cilindra kvačila. na donjem hoće puknut zaštitna guma pa unutra ulazi blato i smeće pa pedala kvačila zapinje. ta vanjska guma se bez problema da nabaviti i zamijeniti.
neki auti imaju zajednički spremnik ulja za kočnice i za kvačilo. i kod tebe je isto tako, jer da ti negdje curi, već bi odavno bez nadopunjavanja ostao bez kvačila.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom