Tema: Klima
Pogledaj jedan post
Old 16.07.2010., 20:31   #3655
Quote:
system kaže: Pogledaj post
U jednom postu procitah da se puno toga moze procitati i nauciti medjutim problemem koji ja imam nisma nasao da je netko imao ili sam preskocio
radi se o sljedecem problemcicu
posjedujem klimu Blomberg 18kW vec 4 ljeta i do sada je sve radilo bezprjekorno sada se pojavio sljedeci problem kondez bez problema izlazi iz unutrasnje jedinice kroz odovod vani ali ventilator unutrasnje jedinice izbacuje kapi u prostoriju (rasprsene) kada se priblizim unutrasnjoj jedinici cuje se kada kap kapne na vetilator unutrasnja jedinica je suha okolo
Hvala
Kod vas je slučaj sa malim preljevanjem drenažne tavice koju potlak koju radi ventilator unutar unutarnje jedinice "privuće" na sebe kapljice kondenzata.
Takav slučaj je moguć kod djelomičnog (ne potpunog) začepljenja odvoda kondenzata, nedovoljno duboke drenažne tavice (pojava preljevanja kod velike vlage u zraku prilikom rada klime sa niskim set pointom željene temp.), nedovoljnog pada cijevi za odvod kondenzara (preporučeni pad je od 7-10° u odnosu na horizontalni položaj klime).
Ako ne želite zvati servisera i kopati po klimi probajte postepeno smanjivati željenu temp. na klimi. Svakih 30-45 minuta spustite željenu temp. za stupanj kako bi klima polagano izvalačila vlagu iz prostorije i kako bi se prostorija polagano počela hladiti.
Napomena: prilikom hlađenja u prostoriji sva varta i prozori moraju biti zatvorene kako nebi imali utjecaj vanjske vlage na klimatizaciju.
mfcc is offline