Pogledaj jedan post
Old 15.09.2010., 09:44   #27
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Srebro je po meni trenutno velika prilika jer je izrazito potcijenjeno.Trenutno je odnos srebro zlato 62:1 što je povijesno gledano puno.Ako dođe do jače korekcije nastupit će okolnosti koje smo već opisali,a to je da će biti teško doći do fizičkog metala.Kada sve to govorim imajte na umu da će te čekati godinama za puni povrat investicije.Ali tko čeka dočeka.Evo gledam Moro,nemaju trenutno srebrnih poluga...Dakle dio portfelja je po meni svakako dobro imati u srebru.

Što se tiče industrijske aktivnosti mislim da to nema veze.Industriji je ok da je srebro jeftino,ali nije presudno.Što bi bilo da je srebro na recimo 50 Usd?Ništa ili gotovo ništa!Srebro u najvećem broju slučajeva dolazi u malim koncentracijama tako da ne bi došlo do bitnijih poskupljenja,ako bi ih uopće i bilo radilo se o lijekovima,automobilima,mobitelima,fotografiji itd...
Dakle efikasan metal koji se bezrazložno rasipa i otima budućim generacijama.
Dakle mišljenja sam da je presudan ili će biti presudan monetarni,a ne industrijski faktor.
Samo bi dodao da Moro nije specijaliziran za srebro te tako njihova ponuda srebra nije neki indikator. I inace se srebro u Sloveniji ne isplati kupovati. Bolje je direktno u Njemackoj. Dok je kod zlata npr. Moro sasvim usporediv ili cak jeftiniji od ponude u Njemackoj.
TIGR is offline  
Odgovori s citatom