Pogledaj jedan post
Old 11.06.2014., 22:17   #83
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ne idem ja ni u kakav "krug", nego pišem kako jest. To što je to tebi neprihvatljivo i neshvatljivo, nije moj problem. Itekako je smisleno da žena koja daje svoje tijelo i zdravlje na raspolaganju plodu, za razliku od bilo koga drugoga, ima pravo i donositi odluke o vlastitoj trudnoći. Tu je logika stvari sasvim jasna i smislena. Ne može biti smislenija.

Tako što ako je nešto "prirodno", ne znači i da će koristiti tvome tijelu i zdravlju.. Može ti isto tako prirodnim putem nanijeti puno štete.. kroničnih bolesti, pa i biti fatalno.. do smrti. To je jedan razlog. Drugi razlog može biti nemogućnost brige i skrbi o rođenom djetetu, ako nemaš dovoljno resursa ni za sebe, ili ako moraš trošiti na već rođenu djecu, jer treba i druge prehranjivati, kao i sebe. Dakle taj legitimitet ženinog autoriteta proizlazi iz njezine reproduktivne funkcije koja je nezamjenjiva i neponovljiva, barem zasad.

To sam već rekla i neću ponavljati.
I te kako je krug, jer ponavljas jedno te isto iako te ja pitam, zasto bas to.
Zena koja daje svoje telo i zdravlje plodu moze da ponisti zivot tog poloda jer???
Samo se nadam da mi neces odgovoriti "jer ona daje svoje telo i zdravlje plodu"

Samo zbog toga sto moze doci do neke komplikacije ne znaci da ce zapravo doci do komplikacije.
Druga stvar jasno govori da zivot novog ljudskog bica zavisi od finansiske situacije zene? Jel ti to ozbiljno?

Ne secam se da si mi igde rekla direktno kako je jedan zivot vazniji od drugoga, osim na ono sto ponavljas iznova a neces da pojasnis zasto bas to.
Evo ti argument:

1.Ljudska bica trebaju da imaju prava na zivot
2.Embrion je ljudsko bice
3.Samim tim, embrion treba da ima prava na zivot
4.Ljdusko bice u ranijem stadiumu svog zivota je neophodno da se razvija u drugom ljudskom bicu
5.Neophodno znaci apsolutno potrebno ili neizbezno
6.Ako je za ljudsko bice u ranijem stadiumu svog zivota neophodno da se razvija u drugom ljudsko bicu onda znaci da su sva predhodna ljudska bica morala da se razvijaju u drugim ljudskim bicima
7.Ako su sva predhodna ljudska bica morala neophodno da se razvijaju u drugim ljudskim bicima to znaci da je to onda normalan tok ljudskog zivota/postojanja
8.Nema nista lose ili abnormlano u normalnom toku ljudskog postojanja i razvijanja
9.Samim tim, ljudska bica terbaju da imaju pravo na zivot tokom celog svog postojanja.
wlof is offline