Pogledaj jedan post
Old 15.03.2015., 00:12   #19
Što se tiče drugog i trećeg dijela... Po čemu si zaključio da ti bivša ima ASPD? Zato što ti je lagala, varala te, poigravala se tobom i nije ti uzvraćala osjećaje? Ma daj, da je to dovoljno za dijagnozu, 2/3 ljudi na svijetu bi imali ASPD. Možda jednostavno cura ne voli biti bez dečka, pa si joj "uskočio" dok je bila u potrazi za nekim tko joj više odgovara. To puno cura radi (a nisu psihopatkinje). To što si ti ispao papak, a ona kuja, nije dovoljan razlog da joj prišiješ dijagnozu i tako sebi spasiš ego ("Nisam ja uistinu budala, već je ona čudovište koje manipuliralo mnome!"). Pročitaj si malo o kriterijima za dijagnozu i kako se i u kojem vremenskom razdoblju radi dijagnoza, ako ništa drugo, barem s Wikipedije. Molim te, ali stvarno te molim, da ova tema nastavi u smjeru stvarnih činjenica i ne pukih nagađanja.


@ Eugen C. Rijetko imam takve potrebe, uglavnom zato što rijetko netko uspije izazvati emocionalnu reakciju kod mene, a i ako uspije, osjećaj ne potraje dugo. Kad bih se dala takvim porivima... više bih bila zainteresirana za psihičko mučenje uz poneku fizičku bol, nego ponižavanje i full on fizičko iživljavanje na nekome. Imam znanca koji mašta o tome da muči žene na sve moguće načine, pa ih onda siluje i tijekom sexa ubije. Štoviše, ne može doživjeti orgazam ako pritom ne zamišlja da ubija partnericu. Jako zabavan tip, inače.

@ Snage4356 Nisi u pravu. Puno ljudi s ASPD-om je jako uspješno, te su kreativni, naizgled društveni, obrazovani, itd. Potreba za moći dolazi iz toga što imamo umove predatora. Uzmi u obzir to da veliki postotak direktora najvećih svjetskih tvrtki ima ASPD, a u poslovnom svijetu osobe s ASPD osobnostima su i više nego poželjne (i tražene).
Insidious is offline  
Odgovori s citatom