Tema: Martinus
Pogledaj jedan post
Old 02.02.2016., 08:26   #39
Quote:
Bagi9 kaže: Pogledaj post
Sam boravak pokraj savršenog učitelja je veliki blagoslov.
Zato i postoji izreka 's kim si takav si'. U društvu svetih ljudi čovjek postaje svet.
Kad bi tako bilo onda bi nam Bog poslao svakome svoga sveca da se s njim družimo, i svi bismo na taj način postali sveti.

Izgleda kao da nam Bog ne želi dobro jer umjesto da nas je stavio u društvo svetaca da i sami postanemo sveci, On nas je stavio među obične ljude da postanemo još običniji nego što jesmo.


Quote:
U budizmu postoji budha, dharma i sangha. Jako je bitno imati prosvjetljenog učitelja, slijediti dharmu(ispravnost) i biti u društvu svetih. Uz budhu su tako mnogi ostvarili budastvo.
To su religijske dogme.

Quote:
Ako netko svira neki instrument potreban mu je učitelj. Bez učitelja to naprosto nije moguće.
Slažem se da je za mnoge stvari potreban učitelj.
Ali duhovnost je poseban slučaj zato što se duhovnost ne može naučiti.

Ne može nas niko naučiti kako da volimo.
Ljubav trebamo sami steći svojim vlastitim životom.
Sve priče o tome i tehnike i meditacije su uzaludne.


Quote:
Kad čitam Martinusa osjećam takvu čistoću kakvu nigdje nisam osjetio. On jednostavno nije radio nikakve greške i donosio krive zaključke. Ništa nije vidio pomoću nekakvih anđela kako ti to opisuješ ili duhova, već vlastitom kozmičkom intuicijom koja nema granica spoznaje. Njegov život je najbolja poruka. Živio je čist život.
Ovako na prvi pogled i meni se on sviđa.

Imam osjećaj da ti moje primjedbe doživljavaš kao da ja njega napadam.
Ja bi imao primjedbe i da pričamo o Swedenborgu jer mi niko nije idol kojemu vjerujem što god da kaže.

Ljudi su ograničeni, niko ne zna sve. Čak i ono što zaista vide ne mora značiti da je baš takvo kako su oni vidjeli.
Moguće da jedan gleda iz jednog kuta a drugi iz drugog pa im ista stvar drugačije izgleda.

Ima puno načina kako se istina može iskriviti, i zato nam nijedan čovjek ne bi trebao biti apsolutni autoritet.
Hepi is offline  
Odgovori s citatom