Pogledaj jedan post
Old 22.03.2012., 14:30   #14
Quote:
maky3685 kaže: Pogledaj post
hm, hm.... nije trebalo toliko orezati. veličina busena bi trebala biti od 10-12 puta veća od promjera stabla. orezivat bi se trebale samo donje grane.
Sve je to meni jasno, ali ne znam jesi vidio gdje se to drveće nalazilo? Uzmi u obzir i činjenicu da su se sa oslobađanjem korijena vršila arheološka iskopavanja na privatnoj parceli, tako da vjeruj mi da sam sretan da je i ovo uspjelo.

Quote:
prije vađenja nije trebalo dirati ništa osim onih grana koje bi smetale prilikom transporta. a nakon sadnje treba ukloniti samo oštećene grane. i to je dovoljno. zbog gubitka dijela korijenovog sustava ne preporučuje se redukcija krošnje....
Sve je to u redu, ali kako ćeš na onako mali korijen ostaviti onoliku krošnju? Prvi jači vjetar bi ih izvalio.

Quote:
i nije mi jasno ovo zagrtanje? ako su htjeli fiksirat stablo to su trebali napraviti pomoću užadi.... al ajd damo šansu. iako mi se čini previše oštećeno.... presadit veliko stablo nije nemoguće, samo je pitanje koliko se ima para jer je jako skupo....naravno ako se radi po ps-u. ovo je bila improvizacija.
Odgovor za užad si si dao na kraju ovog citata. To je sve bila improvizacija i sretan sam da je izvedeno barem i ovako. Po peesu bi to bilo - daleko veći busen, krošnja, zaštita spužvom pri hvatanju debla, uprezanje stabala sa užadi nakon sadnje, itd...
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom