Pogledaj jedan post
Old 22.06.2014., 07:23   #27
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
drage cure, i ja imam to čini se.. nakon prve trudnoće osao mi jako vidljiv trbuščić iako sam mršavije građe, mislila sam i svi su mi rekli da to tako mora biti pa ni nisam nosila steznik, niti vježbala. cijelo vrijeme mi je bila očita ta ''rupa'' pogotovo bi se vidjelo na plaži kad bi se ustajala.
sad sam 28+2 trudna i jako mi se vidi to baš pri ustajanju iz kreveta, a pupak je odavno vani. kad sam znala pitati dokicu ili ginicu o tome, samo uzdahnu da što očekujem i da imam rodiljsko tijelo
znači, moja pitanja su:
1. dal da sad koristim steznik odmah od rođenja bebe?
2. jesu li bolji rezultati ako odmah krenem vježbati nakon poroda?
3. hoće li mi se, tj postoji li nada da mi se tijelo i mišići vrate u koliko toliko normalu?

uz to, imam i strije iznad pupka a sad se rade i okolo po cijelom trbuhu ali za to idem na drugu temu
Dosta sam istraživala o dijastazi i od 28. tjedna idem na vježbe za trudnice kod fizioterapeuta i ono što tvrde je da steznik neće odmoći, ali ukoliko se kombinira s vježbanjem nakon poroda. Ukoliko je prirodan porod, kontrola kod mog fizioterapeuta će biti nakon 6 tjedana i odmah počinju vježbe. Kažu oni koji su dosljedno vježbali da je pomoglo i da se stomak može vratiti. Naravno, genetika i drugi faktori igraju ulogu, ali definitivno treba probati s vježbama. Eto, tolko sam ja saznala.
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom