Pogledaj jedan post
Old 02.02.2015., 00:15   #18
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Isitna. Ako će svijet ići prema boljem onda će prvo nestat religije, a onda će se nacije početi udruživati. Ovdje su svi tinejđeri, ali pretpostavljam kad bih pitao starije jel im bolje bilo u SFRJ ili danas, sigurno bi rekli SFRJ. Kod komunizma mi se ne sviđa to što npr. danas Putin zabranjuje homoseksualcima da voze auta jer je to psihički poremećaj po njemu. Sad ne znam baš te sustave kako točno funkcioniraju, imam 16g valjda cu nauciti. Kad bi pitali Hrvate neke osnovne činjenice iz Biblije, a 90% Hrvata se vode kao kršćani, k***c bi znali. Jedino što znaju reći je: Hrvati su kršćanski narod. Odma mi se zgadi kad čujem to. Ako HDZ pobijedi na parl. izborima onda ću definitivno otići iz ove države ovaca. Već napisah, ali gadi mi se HDZ-ovo isticanje domoljublja, ali tako je najlakše pridobiti glas ovog primitivnog naroda. Još više mi se gadi Crkva. Ali Hrvati su ovce i boli ih k za išta osim kad je u pitanju njihova guzica. Još ovi branitelji što sad nešto kmekaju. Jedan razlog više da odem iz ove države.
Komunizam je zanimljiva ideja, ali tu ideju su iskoristili tipovi koji su samo zeljeli vlast. Hocu reci da u realnosti bilo je vrlo malo komunizma a puno nasilne diktature. Sto se tice sfrj; Cuj problem ti je jedan jaaako veliki, a to je ako ovo sto ce stariji govoriti ili govore, sto je istina, da je bilo bolje i to zamisli sa tim 'zlim' srbima, onda se postavlja pitanje od cega su nass to branitelji oslobadjali? Vidis odgovor je jasan, oslobadjali su one koji su iz ustaskih i domobranskih familija a da se nisu odrekli te ideologije, dok sve ostale kojima je u sfrj bilo ok ja ne vidim od cega su ih oslobodili. Da nije bilo proglasavanja neovisnosti nebi bilo ni rata (doduse niti tako skoro neovisne hrvatske). Ideja da HR postane nova Svicarska i bude bolje nego u sfrj je skroz ok, ali to se ne radi kao 1991 stvaranjem saveza sa porazenim ljutim neprijateljem Ustaskom Emigracijom. A ovi koji su bili kao komunisti, nisu nikada to bili, niti u hdz niti sdp, to ti je ekipa koja ce biti sto god zelis samo da ostanu na vlasti, to nisu bili komunisti ni jugoslaveni, kao sto nisu niti sad hrvati iako se jako tako predstavljaju. Ekipa je rjesavala problem unutar sfrj odcjepljivanjem i nasilnim rusenjem sfrj sa tom emigracijom umjesto na miran nacin. Naravno, sad ce reci "pa bilo je nemoguce mirno" zbog toga jer zelle opravdati rat, to je jasno. Ali sta se ima danas osim 200 bogatih obitelji i sirotinje? Bolje da je RH akao je morala biti samostalna postala to 10 godina kasnije bez rata i mrznje i svega negativnog nego u 6 mjeseci silom i ratom. Ali dobro, sto se desilo desilo se nemoze se vratiti unatrag. Sada treba gledati naprijed.
KaligulaPametni is offline  
Odgovori s citatom