Pogledaj jedan post
Old 03.11.2016., 13:29   #15
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Današnje aplikacije pokazuju kad je osoba zadnji put bila na mreži i je li pročitala poruku pa je samim time frustracija neodgovaranjem shvatljiva. Naravno tu mislim na bliske ljude. Normalno da će drugi pomisliti da je riječ o ignoriranju ako je osoba svako malo na mreži, a njihovu poruku ignorira. Bliskim ljudima bi se trebalo potruditi odgovoriti što prije, posebno ako je u pitanju neko pitanje ili dogovor, ja nisam tip osobe koji nekoga bombardira porukama svaki dan, ne tražim da mi se odgovori u sekundu, ali nakon par sati ili dana, o čemu mi to pričamo?

I naravno da nije isto ne odgovoriti prijateljici ili nekom poznaniku kojem je dosadno pa te pita kako si, poruke od jednih i drugih nikako nisu isto... Imala sam par takvih ljudi, s time da ja njih nikad poslije nisam zvala niti bombardirala porukama dok oni mene jesu, zovu, šalju masu poruka....
Ono kad njima nešto treba onda im moraš biti na raspolaganju, kako da ne. Više si nismo dobri.
Ako nećeš biti bliskoj osobi na raspolaganju da samo odgovoriš na poruku onda čemu prijateljstvo i sl. ....

Slažem se potpuno s tvojim pogledom na situaciju.

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Kad mi treba i kad uspijem nekako sacuvati neki mali dio dana ili neko popodne ili vecer za sebe ma ne javljam se nikome ako nije hitno. Bude cekalo do sutra. Ja cu si sad lijepo zapalit joint i pogledat 5 epizoda neke serije u mraku i pogledati cu koju poruku sam dobio da vidim jel zbilja nesto hitno, ako nije, necu odgovoriti dok se ne probudim sutradan i ne popijem kavu i to je to. .
Sve je to super, samo u slučaju ako se ti isto tako ne ljutiš kad pošalješ nekom poruku a taj netko fino pogleda što si napisao, zatim zjevne, obavi sve što treba, pa za par dana se sjeti da bi ti ipak mogao odgovoriti.

Ja, ja i samo ja. Kužim da čovjek treba i sebe gledati, ali ne odgovoriti na poruku u današnje vrijeme nema izgovora. Nema to veze sa introvertnošću nego sa dobrim odgojem.
Ako si u gužvi ili ne možeš tipkati, zašto to i ne napisati? Umjesto ignoriranja.
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom