Pogledaj jedan post
Old 26.06.2017., 20:13   #375
Wand, nemaš komentara na moj post #372? Kao i obično, ništa ti nije jasno? Ili ti nije dovoljno "claire et distincte"? Nema veze, to je u redu. Hm, naišao sam na jednu knjigu koja govori o ovisnosti o računalima (Margaret A. Shotton: Computer addiction? A study of computer dependency. Taylor & Francis. London • New York • Philadelphia. 1989.). Ono što je tu zanimljivo jest da je knjiga izdana prije 28 godina. Morat ću to pročitati. Već imam ideju za jedan esej. Sjećam se tog vremena. Još nisam imao svoje računalo ali sam od jednog prijatelja posudio njegov službeni laptop. U to vrijeme, to je bilo čudo jedno. Ekran nije bio u boji, nego crno-bijeli. Proveo sam 3 ili 4 dana potpuno fasciniran tekst-procesorom (je li bio Word ili što, ne sjećam se). Ispitao sam, ili sam to barem mislio, sve njegove mogućnosti. Klikao sam kao sumanut po tom tekst-procesoru. Mislim da sam tada počeo razvijati ovisnost o računalima. Da sam onda znao za tu knjigu i onda ju pročitao, to bi tada bilo aktualno. Možda bi moj život krenuo drugim pravcem. Onda sam prešao na DOS. Ja mislim da sam DOS naučio za dva dana. Ali sada se još samo mutno sjećam nekih naredbi: chkdsk, dir, cd, pa je bilo CD/page ako se ne varam, ili CD/list, ili DIR/page, jbg. Eh, nostalgija. Za par dana morao sam vratiti računalo, pa sam onda prtljao s računalom na poslu, ali mislim da smo na poslu dobili računala tek negdje 1992. ili 1993. Jbg. ne sjećam se više. Bile su tada još one velike diskete s kartonskom košuljicom, a ne s plastičnom. To su bila prva ozbiljna računala. Prije toga su bili samo ZX Spectrumi ili Amige. Sjećam se kako mi se prijatelj hvalio da ima novo računalo koje ima čak 1 megabajt memorije! Ej, stari, kaže on i maše rukama - 1 megabajt!
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."

Zadnje uređivanje Sigmund : 26.06.2017. at 20:26.
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom