Pogledaj jedan post
Old 24.08.2017., 01:10   #167
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
E, sad si ti otkrila novu dimenziju svemira.
Krenula si iz fine kolijevke, kretala se iskljucivo unutar kruga koji ti moze pruziti komoditet na koji si navikla, a da ti pritom mozes doma u podne i sad ostatku svijeta prodajes zivotnu filozofiju.
Ne bi vjerovala, ali ima ljudi koji moraju odradit cak i 8, ako ne i nesto vise sati dnevno da bi manje-vise lagodno placali racune i zivjeli.
Jest da u hr ima podosta nacelnika opcina za koje se mozes udat, ali ne bas za sve zainteresirane.
Ne prodajem životnu filozofiju, samo objašnjavam da je najvažnije što želiš. A o tome možeš odlučivati ako si prvo vlastitim trudom osigurao osnovu za normalan život po vlastitoj mjeri. Ja sam to učinila potrudivši se da završim fakultet s kojim se uvijek može u razumnom vremenu naći posao otprilike kakav hoćeš i u priličnom rasponu plaće i radnog vremena. Pa sada slobodno odlučujem koji su mi prioriteti u životu. Netko drugi to učini pokretanjem vlastitog posla, treći radom u inozemstvu, četvrti ostajanjem na seoskom gospodarstvu, peti radom na kruzeru, ili na još mnoge načine. Svaki od tih načina ima dobrih i loših strana, ali i cijenu koju moraš platiti za benefite.
Dok je zadržati se na poslu koji svatko može dobiti, što o njemu dovoljno govori, te ne riješiti svoje osnovne probleme, naprosto lijenost i totalna bezvoljnost.
Kolikogod u zemlji i vremenu bile teške ili dobre okolnosti, taj obrazac, te dvije vrste ljudi, ćeš uvijek naći. Dakle nije štos u nesretnoj zemlji, nego stajanju čvrsto na nogama, u realnosti
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom