Tema: Jagode
Pogledaj jedan post
Old 20.03.2011., 17:39   #87
imam zasadeno 12 redova i svaki je dug 25m,otprilike 160 sadnica po redu.sve je pod crnom mulch folijom i po sredi aqatrax. vec sam porezao i ocistio stari list i sve to kraj rijeke i fino popalio i to 11-marta jer je vrijeme dozvolilo, meduredni prostor ocistio od korova i sve je bez travke kao parking prostor. jutro posle fino poprskao cuprablau a sledece prihranio sa ferticare s i to sve rucno(jednu po jednu sadnicu iz male posude)
radna snaga mi nije bitna to mi je odmah pored kuce, imam dosta vremena i to radim zajedno sa suprugom.
11,1/2 redova je zasadeno sa clery a ono pola reda sa maya.sad polako setam po zasadu i gledam kako lijepo izbijaju novi listovi i to stvarno brzo a ja sav presretan sto mi ide za sada.sta mi predlazes za dalje ja skontao po nekoj knjizi prihraniti sa ferticare1 i kalcijum nitratom a zaprskati sa merpanom(captan 50%-ostalo mi od jeseni).
u jesen sam imao problema sa krticama uglavnom izmedu redova rijetko u redu i unistije su mi pokoju sadnicu joj kako sam bio ljut, preko zime i za sada su se smirile pa nadam se da su otisle.za korijen nemam pojma valjda je dobar od cega bi mogao biti nagrizen.
nusko79 is offline  
Odgovori s citatom