Tema: Stjenice!
Pogledaj jedan post
Old 16.01.2013., 11:36   #33
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
E, to je već nešto!! Čuli smo za taj trik i probali sa kvascem. Nisu se pojavile lukava gamad
Mineralna? Ništ ne košta probati.
A vjerojatno bi onda te zamke trebale koristiti u kombinaciji s ostalima, ali i sa čovjekom:
1. Biti siguran da nisu na kreveu (najlon)
2. Biti siguran da se ne mogu popeti (trake, selotejp)
3. Zamke (Jer moguće da one neće ići ako nema čovjeka, ali ako ima i ne mogu se popesti onda ulaze u zamke jer im je najsličnije)
4. Važna je temperatura (>15°C)

Vele da su prije ljudi spavali sa svinjama kako ih ne bi grizle...
(Ne smijem reći da staviš svinju, da me netko ne tuži )

Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Ovo s vazelinom i ljepljivom trakom, nema smisla. Stvar je ta što se one lijepo iskrcavaju direkt s gostima i posakrivaju u pukotine po krevetima (između okvira i podnica). (Još jedamput naglašavam da je riječ o epidemiji svjetskih razmjera) Obzirom da su plosnate teško ih je skužit dok ne rašarafiš cijeli krevet. Što obično redovito činimo (mogu samo dodati smajlića koji koluta još jedamput)
Ima nešto smisla, jer nekad ne ostaju na krevetu, nego blizu.
Tako, ako se krevet svaki put očisti i pošprica kod izmjene, ipak su manje šanse da napadnu.

Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Ove ostale praktikalije koje spominješ uglavnom prakticiramo redovito, inače što drugo?? Služba dezinsekcije, zavod za javno zdravstvo i ostale institucije, kao ni insekticidi nisu od nikakve koristi. Našlo bi se para da su učinkoviti!!
Velim, dezinsekcije djeluju, ali sporo i obavezno u kombinaciji s ostalim. Doslovno sam vidio stjenice kako su usporene i jedva se kreću prije smrti. Ali to ih ubija samo u ako otrov dođe do njih i ako ih sve zahvati, što je teško.
Ako nema kretanja stjenica, jer nema žrtve, onda je gotovo nemoguće doći do njih.

A ne znam što bi s DDT-em? Mislim, on će ih pobiti, ali ne možeš ga ostaviti na krevetu dok ljudi spavaju tamo? A ako tretiraš prostor dok nikoga nema, opet mogu gosti donijeti.

Veliko je sranje s turističkim objektima. Stvarno ne znam kako bi se to riješilo.
Možda nekom vrstom edukacije na razini turističke zajednice ili čak ministarstva. Da se gosti upoznaju s tom problematikom. Da drže torbe u plastičnim vrećicama sa zatvaračima i sl.

Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Hvala na trudu, nisi se valjda prijavio na forum samo zbog stjenica
Bome jesam. Ako mogu samo malo pomoći u rješavanju tog problema, biti ću zadovoljan. Mislim da će moji savjeti više pomoći ljudima koji taj problem imaju u svojim kućama i stanovima.
tenzor001 is offline  
Odgovori s citatom