Pogledaj jedan post
Old 21.07.2003., 10:55   #31
Quote:
zubatac kaže:
Pandora10

Evo, napisala bih ti jos stosta, ali radim cijeli dan, pa sam izmorena, stoga oprosti. Nigdje se nisam nazvala eruditom niti mocnikom, ali odredjeno znanje imam, a i odredjenu moc kao i svi, koja se znanjem samo povecava. No jedino mocno znanje je ono, koje je primjenjivo i navodi na djelovanje.
Ego i moc (slobodnog izbora!) precesto se koriste u negativnom kontekstu, a zapravo su osnova prezivljavanja, nagona za samoodrzanjem, napretka, ali i osobnosti. To sto svoju osobnost cijenim vise od svega, ne cini me losom osobom. Ukupnost jest veca od parcijalnog, ali ispunjenje svrhe covjeka u kolektivu presocijalisticka je ideja da bih ju mogla prihvatiti.

Dokazivanje postojanja boga svodi se na vjerovanje, a nema smisla na vjerovanju temeljiti dokaze. Stoga ako je moja digresija bila dokazivanje, onda je bila neumjesna. Kao sto rekoh, pitanje postojanja je nevazno. Vazno je kako se vjerovanje (ili ne-vjerovanje) odrazava na moj zivot.

Necu te ni pokusavati "preobratiti". Vjeruj u sto zelis, i vjerojatno imas pravo. Ali samo dokle seze tvoje pravo slobodnog izbora.
Dokazivanje postojanja osobnosti svodi se na vjerovanje a nema smisla na vjerovanju temeljiti dokaze...
Dakle upravo to što u svoju osobnost vjeruješ i cijeniš je više od svega...pravo je tvog slobodnog izbora koji i za tebe i za mene počinje tamo gdje prestaje "zakon"...
što te nikako ne čini lošom osobom ali te ipak ograničava.
A kad govorim o ukupnosti...uopće ne mislim na kolektiv,a naročito ne na socijalistički...
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline