Pogledaj jedan post
Old 03.10.2008., 21:13   #19
Svaka čast na dizanju teme - i ja upravo o istom problemu razmišljam i evo neke stvari koje sam zaključio ili pročitao:
- za čim jeftiniju soluciju idealno je izolirati ploču polaganjem neke izolacije (stiropor 8-10cm) i preko toga nešto što će osigurati kakvo takvo hodanje

- izoliranjem samo krovišta (a ne ploče) nisi puno napravio jer su gubici propuhom grozno veliki, a puno je veća površina krova (pogotovo na 4 vode) nego tlocrtna površina kata

- izolirati oboje je idealno ali i skupo

- stiropor mi se čini ipak zdravstveno stabilniji (manje otrovan) od staklene vune (manja je opasnost letenja mikro čestica)

- za hodanje nije potebno osigurati cijelu površinu, nego je dovoljno odraditi u križ dvije tri staze od OSB-a. Na ostatak površine ionako slažeš neke stvari "za tavan".

Da zaključim:
kad ulovim kuna i vremena u planu mi je odraditi stiropor fasadu na ploči: ljepiti stiropor točkasto i rabicirati (mrežica + ljepilo). Bitno je kompletan obrub kata zatvoriti ljepilom tako da nema propuha između stiropora i betonske ploče jer onda ni izolacija nema smisla.
zalica is offline  
Odgovori s citatom