Pogledaj jedan post
Old 23.12.2007., 19:45   #12
Quote:
oldyellow kaže: Pogledaj post
pozdrav
idem uskoro na operaciju prednjeg kriznog ligamenta i meniskusa kod doktora hudetza. ima li itko iskustava s njim? i koliko vremena prodje dok se moze ponovo hodati bez staka?
hvala
Pozdrav,

Ja sam bio na operaciji prednjeg križnog i meniskusa kod dr. Hudetza 30.5.2007 i jako sam zadovlojan sa operacijom, te odnosom dr. Hudetza prema ne samo meni nego i prema ostalim pacijentima koje je operirao. Sama operacija je trajala oko 3 sata, poslije toga te čeka oko 7-10 u bolnici, gdje ćeš već lagano početi raditi vježbe za jačanje mišića natkoljenice i prije otpusta iz bolnice je poželjno da postigneš fleksiju od 90 stupnjeva. Za vrijeme boravka u bilnici, dr. H. će ti dati program po kojem ćeš vježbati narednih 6 mjeseci i jako je bitno da odmah poslije izlaska iz bolnice započneš rehabilitaciju po programu, jer je ona bitna isto kao i sama operacija.Rehabilitaciju koju ćeš dobiti od svoje doktorice nije baš najbolja, pa ti savjetujem da odeš privatno ili da sa interneta skineš programe rehabilitacije i da vježbaš doma SVAKI DAN! Po programu dr. Hudetza na štakama moraš hodati oko 6 tjedana ( više manje po svim programima je poželjno da hodaš na štakama između 6-8 tjedana), sve zavisi koliko ćeš ozbiljno shvatiti rehabilitaciju. Inače, moj poznanik je stažirao kod dr. Hudetza i on mi ga je preporučio, a što je najvažnije dr. Hudetz je bio 2 godine na specijalizaciji u inozemstvu ( mislim da je bio u Švicarskoj) . Ja sam prije mjesec dana bio na zadnjoj kontroli i dobio sam zeleno svijetlo da se ponovo mogu baviti sportom.

Želim ti puno sreće sa operacijim i oporavkom!
bilov is offline  
Odgovori s citatom