Pogledaj jedan post
Old 30.07.2007., 18:52   #58
Quote:
Najvažniji signifikatori fizičkog izgleda u natalnoj karti su:

• sunčev znak (bitna je i dekada)
• ASC i prva kuća opisuju izgled i kako osobu vidimo
• znak u kojem se nalazi vladar ASC, te aspekti koje tvori vladar ASC
• planete u bliskoj konjukciji s ASC, Suncem ili vladarom ASC (Venera poljepšava, a Saturn i Mars čine grubljim)
• mjesečev znak, posebno kod žene
Da pokusam :
- Sunce u Djevici (prva dekada) - Merkur djevica tip : Uzi nos, izrazeniji pogled, skladna gradja...to mi odgovara
Kosa mi nije bas njezna i ravna (mozda zbog 1. dekade i utjecaja lava ili ?) Jagodice su mi naglasene ali nisu koscate, nego oble i blage (tzv. "jabucice" pri smijanju) ne znam je li to onda zbog djevice ili lava...
-ASC u Vagi - veli da su crte skladne, fina koza i kosa, nos nimalo grub...sve istina, onda se spominje baby - face - to ne, ali mi daju obavezno dosta godina manje.
-Venera mi je u Djevici...pretpostavljam da to onda znaci jos vecu naglasenost tog "suncevog tipa"
Venera kao vladar mog asc. mi je u konjukciji sa Suncem, i to mi je jedini Venerin aspekt. To je valjda o.k. ? Kao neki znak sarma ili privlacnosti ali ne znam kojeg tipa...mislim da se radi o zenstvenosti prije nego o nekom divljem seksepilu
- Mjesec mi je u Raku - to ste mi rekli da je najbolje mjesto za Raka (maticno) pa izgleda da zato bas imam i tih karakteristika dosta, (mozda i vise nego suncevih) a to su : blaze crte lica, nesto dublje usadjene oci (i mozda i malo razmaknutije), gusta, teska i valovita kosa - e to je to znaci nije ono sto sam gore mislila...put blijeda i osjetljiva na sunce - definitivno !
-E sad ovaj dio s 1. kucom ne znam kako...s obzirom da nemam planeta u toj kuci...Jel se onda gleda mozda aspekte vladara tj. Marsa ? Taj mi je u Skorpiji, ali ne bih rekla nikako da sam taj tip pa ne znam...Inace, ne vidim nista grubo na svom izgledu (a ja bih bas voljela da imam nesto grublje u smislu "markantnosti" )Sto se tice Marsovih aspekata - Mars mi je u sextilu sa Plutonom i Uranom, u konjukciji s Neptunom te u kvadratu s Jupiterom . Ne znam da li to ista govori o fizionomiji ?
Malo me zbunjuje ovaj Mars u Skorpiji...ne vidim se tako pa mozda nisam dobro protumacila nesto...

Saturn mi je u opoziciji s Asc.

Eto, dakle itekako ima istine u ovome.
Bas me zanima detaljnije. Moze dopuna ?
Kasnije cu probati "iscitati" izgled nekih znanih mi osoba (poznavajuci barem znak i asc.)

Zadnje uređivanje Self-portrait : 30.07.2007. at 18:59. Reason: dopuna
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom