Pogledaj jedan post
Old 12.02.2004., 14:13   #13
Thalia, prenosim poruku za tebe od clana upravnog odbora:


Prije godinu dana održali smo peticiju "Moje tijelo, moj porod, moj izbor" koja je polučila izniman medijski odjek. Skupljeno je 8000 potpisa. Iako je nakratko izgledalo da smo produbili jaz s liječnicima, ova akcija dovela je do iznimno dobre suradnje s Hrvatskim društvom za perinatalnu medicinu. Trenutno zajednička radna skupina izrađuje zajednički plan porođaja i preporuke za vođenje normalnog porođaja. Osim ove suradnje, peticija je donijela još jedan veliki rezultat: podizanje svijesti rodilja i očeva o njihovoj važnosti u procesu rađanja te svijest liječnika o tome da pacijent uvijek mora biti na prvom mjestu i da je njegovo pravo na izbor neporecivo. U mjesecima nakon peticije dobili smo i još dva priznanja:

* Ministarstvo zdravstva nas je na vlastitu inicijativu imenovalo u komisiju za očuvanje zdravlja žena


* Postali smo dijelom svih konferencija vezanih uz ovu problematiku.

Neposredno nakon peticije nekolicina hrvatskih rodilišta počela je promptno uvoditi promjene koje vode humanizaciji rađanja.

Upravo na posljednjim Perinatalnim danima usvojena je rezolucija koja propagira sve ono što smo tražili našom peticijom. Rezoluciju su donijeli hrvatski perinatolozi.



Tekst je sa ovog linka na kojem je jos stvari na koje su Rode ponosne.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom