Pogledaj jedan post
Old 17.10.2012., 08:55   #19
sttella, nadam se da ti je mama bolje unatoč ovim nezainteresiranim nesposobnjakovićima. Ja sam baku nakon mjesec dana Marofa uzela (kao, završeno je liječenje i ništa se više ne može učiniti da bude bolje) i platila privatni dom za starije. Isto je u mjesec dana imala 2 urinarne, ali su joj izliječili. U domu je imala je vrhunsku njegu tih još 10-ak dana koliko je poživjela. Medic. sestra je rekla da nije dobivala dovoljno hrane i vode i zato nije ojačala i urin joj je stalno bio taman. Nakon 3 dana su joj maknuli sondu, hranili je na usta špricom (i to je veliki napredak), nisu joj ruke više vezali. Nakon 5 dana hrane i Ensure-a (to su proteini koji se mogu dobiti od liječnika opće prakse) baka je živnula, ojačala, čak joj se i govor oporavio, mogli smo ju više razumjeti. I psihički se oporavila jer su ipak pričali s njom, to čovjeku puno znači...da se ne odnose prema njemu kao već prema neživom. Nažalost, jedina je mana što je liječnica dolazila jednom tjedno. Ali baka je bila dobro kadje ona bila tamo. Ima privatnih domova,tj. stacionara gdje su liječnici 3 puta tjedno u vizitama, npr. Ćorluka u Gajnicama (ako si iz Zagreba i možeš platiti 5000kn mjesečno). Ja sam to baki priuštila i nije mi žao, barem sam joj zadnje dane olakšala. Svu sreću tebi i tvojoj majci želim...
Miceki is offline  
Odgovori s citatom