Pogledaj jedan post
Old 31.03.2014., 16:45   #58
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Moglo bi se reći da je sada "značajno bolje" pojedincima poput gospode Mimice i Plenkovića, ali vezati "značajno bolje" uz Hrvatsku kao novu članicu EU-nije mi nije baš lako prihvatiti.
Suprotnih primjera je masa (gospodarsko srozavanje, "smeće", pad proizvodnje, nezaposlenost, najave novih rasprodaja i poreza, iseljavanje mladih, izostanak konkretne političke potpore (status Hrvata u BiH - treći entitet, granični problemi sa susjedima, cenzura izložbe o Vukovaru)).... I tako osim pojeftinjenja roaminga, što je priznajem od povijesne važnosti, zanima me što to još Vi vidite (a ja ne), a da bi zaslužilo nazvati se "značajno bolje"?
Napisala sam ovo:

Quote:
MuchaA kaže: Pogledaj post
Nisam neki simpatizer EU, ali je EU od početka bila strateški interes Hrvatske i vjerujem da je u tom okviru Plenković i djelovao. Dovoljno je sjetiti se samo kako su se svi skupa potrkavali s nama dok smo bili izvan EU, danas su se stvari ipak promjenile. Daleko je od idealnog, ali značajno bolje, barem u političkom smislu, od onog što je bilo.
Mislila sam na situaciju kada nas je bilo koja od 27 država članica mogla u zdrav mozak preko Europske komisije jer smo bili izvan tog, nazovimo, sustava. Dovoljno je sjetiti se slovenskog iživljavanja vezano za granicu na moru i blokade pregovora. Da, i dalje imamo probleme s granicama sa svim susjednim državama, ali više nismo u defenzivnoj poziciji, osim ako se sami u nju ne stavimo (npr. s ovakvom Vladom). Kao što sam rekla "daleko je od idealnog", ali EU je na kraju ipak bila strateški interes RH.

Quote:
Ne Hun kao Tarr kaže: Pogledaj post
Ne optužujem ga,samo konstatiram.Mrtvo puhalo,mamina mimoza,nekrazimatični čovik koji posjeduje znanje..To je sve.
Čovjek koji je bio karijerni diplomat (dakle nestranački kadar) i koji je u izbornoj godini 2011. ušao u stranku za koju se znalo da gubi izbore s obzirom na slučaj Sanader i koja je radi toga bila u potpunosti kompromitirana, sigurno nije "mrtvo puhalo, mamaina mimoza i nekarizmatični čovjek".

Čovjek koji je u stanju to učiniti posjeduje snagu karaktera i snagu vlastitih uvjerenja.
__________________
SKINITE BAN MARASOVCU.
MuchaA is offline