Pogledaj jedan post
Old 13.03.2015., 09:08   #38
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Gdje si točno pročitala da ona njega drži zdravo za gotovo, skoro kao nužno zlo?
Zaključujem stvari iz konteksta. Ne činimo li to svi?
Meni je za takav zaključak bilo dovoljno pročitati koliko se ona trudi da bi usrećila supruga po pitanju koje kao kiselina nagriza njihov brak. Ona dozvoljavada ga nagriza dokle god ide, i to bez mrvice truda da to spriječi. Nikad u tih 10 godina nije niti pokušala prestati. Ta većina pušača s dugogodišnjim stažom koje poznajem barem su jednom pokušali prestati na ovaj ili onaj način, iz ovog ili onog razloga. Dapače, iz mnogo manjih razloga nego što je to ugroženi brak koji visi o paukovoj niti i u kojem godinama nema intimnosti...Ona nit da prstom mrdne.
To jest moje subjektivno mišljenje. Ne moraju se svi složiti, to niti ne očekujem.
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Stvarno te je tema opako raspalila, nadam se da takve trigere koristiš kao poticaje za rad na sebi i rješavanje unutarnjih konflikata i nastojiš ih ne projicirati na tuđe situacije.
Ja sam direktna osoba koja ono što misli i izgovori. Nemam previše empatije prema pušačima jer ni oni nemaju empatije prema ljudima koji ne puše. Jednostavno.
U svom životu nisam upoznala mnogo obzirnih pušača (sem mog brata koji zapali tri cigarete mjesečno, i nikad u neposrednoj prisutnosti nepušača).

Mislim da onaj tko je karakterno dovoljno labilan da svjesno truje sebe ne može biti ništa drugačiji i obzirniji niti iz poštovanja prema zdravlju drugih.
Da li je moj dojam proizašao iz iskustava koje sam imala u životu...vjerovatno. Ali nisu li sva naša mišljenja isključivo subjektivna, bazirana i djelomično oblikovana našim dosadašnjim iskustvima?
Nije li i tvoje takvo?
Sigurna sam da postoje teme na kojima si i sama startnije nastrojena, temeljem vlastitih doživljaja. Ali ja te zbog toga nikada ne bih imala potrebu osuditi, niti te dušebrižnički tapšati po ramenu, a kamoli te patronizirajuće poticati da radiš na sebi.
Ipak, hvala na sugestiji, lijepo je od tebe što te brine moje osobno usavršavanje
Nunna is offline  
Odgovori s citatom