Pogledaj jedan post
Old 08.10.2017., 22:55   #1038
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Tko bi rekao da je ovako nešto moguće tamo? Katalonija, koja je kapitalistička država, već desetljećima, prijeti joj sada isti scenarij kao i nama nakon osamostaljenja. Samo je razlika u tome što smo mi propali iz drugih razloga, više svojih nego tuđih, jer smo bili korumpirani, a oni će ekonomski propasti zbog tuđih razloga, jer ih EU ne priznaje kao državu. Katalonija je postala taoc međunarodnih zajednica, koje se sve sada ponašaju kao jedna država. Hrvatska je isto postala poslušnica onih koji ne žele samostalnost Katalonije.

Kada se sjetim nas, mi smo još i dobro prošli. Da smo čekali do danas ko oni, pojeli bismo govna sada, skupa s njima. Ucjenjivali bi nas sa svih strana. Izvući se iz Juge postala bi nemoguća misija.
U Spanjolskom Ustavu nema odrebi o pravu na samoopredjeljenje i odcjepljenje.
U Jugoslavenskom Ustavu stoji da narodi Jugoslavije, polazeći od prava svakog naroda na samoopredeljenje, uključujući i pravo na otcepljenje, na osnovu svoje slobodno izražene volje...itd...
Dakle Hrvatska je imala pravno pokrice u Ustavu da odrzi referendum o odcjepljenju od Jugoslavije...dok Katalonija to nema i elipa koja to organizira grubo krsi Ustavni poredak zemlje.
Sad ce neki rec kako i zasto su nas srbi napali i bla bla...Ali da RH nije imala ustavno pravo na odcjepljenje vjerujte da bi nas dobro satrali u zacetku te ideje.Sa tim ustavnim pravom Rh je dobila na vremenu sa tim "povuci potegni" i u medjuvremenu smo se naoruzali.
Dakle zahvalimo Ustavu iz Yugo 1974.
A vjerujem da se vecina Katalonaca ne zeli odcjepiti.
Molim one koji su 1990 bili na maminoj sisi i ne znaju okolnosti u SFRJ da me ne citiraju.


Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline