Pogledaj jedan post
Old 08.11.2017., 19:06   #175
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Nismo dobili nikakve detaljne upute.
Samo napomenu ako škola bude tražila retest,da ponovo dođemo.
Psihologica je meni rekla da se primjećuje da je sporija.
Evo navodim iz nalaza :
"Intelektualne sposobnosti djeteta na nivou šireg spektra (IQ-102).
Podjednake su verbalne i neverbalne sposobnosti,ali postoji pojačana disperzija rezultata unutar skala.
Negativna razlika u odnosu na osobni prosjek pokazuje se u kratkoročnom numeričkom pamćenju i analitičko sintetičkom mišljenju.
Brzina procesuiranja je na nivou donjeg prosjeka.
Preporučuje se individualni pristup u okviru redovnog programa..."

S obzirom da je nalaz predan njenoj uciteljici,koja je trenutno na bolovanju ,nemam više nikakvu povratnu informaciju pa čekam zasada da se ona vrati.




Hvala ti na ovom odgovaru.
Da,u pitanju je smanjena koncentracija i poteškoće u učenju.
Razgovarao.je i suprug i ja s uciteljicom.
Zadnji put on,kad je nosio taj nalaz.
Navela je i njemu ko i meni,da je velik problem njena usporenost.
Nije to samo u radu,već npr u oblačenju npr poslije tjelesnog..
Primjećujem i ja od početka 1razreda što se evo proteglo u drugi razred poteškoće i sporost
Pokušala sam pomoći kako mogu i znam a onda sam uvidjela da očito nije dovoljno.
Mislim da će joj svakako pomoći ako će imati još malo više vremena za rješavanje zadataka )testove.
Učiteljica je navela da joj lakše ide usmeni izražavanje te da se dešava npr kad ju pita nesto-odgovori točno,a kada to treba napisati-odgovori netočno..


Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Nemamo iskustva s usporenoscu, ali moj je zbog disleksije imao u nizim razredima osnovne skole individualizirani pristup koji je ukljucivao i postedu pismenog provjeravanja, odnosno sve provjere znanja je imao usmeno. Mislim da bi vam to pomoglo s obzirom da kazes i da i njoj bolje ide usmeno izrazavanje.
princeza sunca is offline  
Odgovori s citatom