Pogledaj jedan post
Old 07.03.2008., 17:48   #77
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
samo se ti tjesi, sunce opozicija lilith je itekako naglasen polozaj, negativno. meni je lilith negativno aspektirana sa MC-om, sa suncem u 5. ima egzaktan trigon
Zasto?

Prije bih rekla da bi mozda vise pozornosti trebala uputiti na taj njen dodir s Marsom, koji je u 5. i koji vec sam po sebi, odnosno po tom polozaju moze biti skakljiv. Ali, ipak, to je bQ.

Ova opozicija sa Suncem po meni nije nista negativno. Moje Sunce je snazno i opako. U konjunkciji sa Saturnom. I ono opozicionira Lilith.

Sama opozicija znak je suprotnosti, kao prije bitke (kvadrata) kad se dva protivnika suoce - oci u oci. Stoga se cesto za opoziciju kaze i da je manje napeta od kvadrata. Jer kod nje na kraju niti ne mora doci do borbe.

Ukoliko se dvije strane prepoznaju, osvijeste, nadju kompromis nadopunjujuci se, onda se tu ipak stvori neki balans, stvari postaju jasnije. Ne budu oni nikada kao u trigonu, uvijek trebaju racunati jedno na drugo, drzati se na oku. Ali to s vremenom postane jednostavno.




Zato se za opoziciju i kaze da izaziva budjenje svijesti. Kroz opoziciju naucis uzeti u obzir dvije suprotstavljene strane. Kao u odnosima (cesto se opozicije favoriziraju i u sinastriji ), a jasno je i iz polozaja i simbolike 1. (ja) i 7. (drugi) kuce, koje su takodjer u opoziciji.

Ja nikada nisam ni rekla da kod mene u horoskopu nema Lilith, cak naprotiv, ima je kod svakog.....samo cesto moze izmaci kontroli. Ja prepoznajem svoju Lilith i svjesno odlucujem transcendirati ju.

Gimme a break


PS. na ostalo vise nemam sto reci, osobito nakon svih ovih pokusaja i nakon sto je krsnik rekao svoje.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom