Pogledaj jedan post
Old 04.06.2013., 11:39   #19
Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
Pročitaj ponovo moj post s razumijevanjem, ja nigdje nisam napisao da se referendumom ne može mijenjati Ustav. Može.

Ja se zalažem da se ne može iz razloga koje sam obrazložio, a ako je to diktatura onda su mnoge zemlje EU diktature.
Ti u biti brkaš neke pojmove i uzmaš kao činjenicu neke stvari koje su ustvari samo tvoj osobni stav.

Da, postoje temeljna ljudska prava koja su garantirana svim osobama, ALI, pravo na brak, tj. pravo na korištenje riječi, tj. terminologije "Brak" nije jedno od tih prava. I to je to...cijeli tvoj konstrukt ti tu pada u vodu.
U slučaju riječi "brak" ne možeš apriori govoriti o obvezi jednakosti i o općem pravu koje bi bilo za sve jednako.

Tvoje pozivanje na diktaturu je također promašeno -zakonsko pravo na brak nema veze sa nekakvom diktaturom.

S druge strane, velik dio pobornika referenduma kao da ne razumije da ukoliko i postave u ustav odredbu kojom bi brak bio isključivo između žene i muškarca, to nikako ne znači da bi onemogučili istospolne "brakove" ili bilo koja druga prava. Jedino bi "rezervirali" riječ "brak"...
denman is offline  
Odgovori s citatom