Pogledaj jedan post
Old 04.12.2005., 19:37   #27
ja sam imala strasnih problema sa e-coli.
godinama sam ga vukla i zaradivala bi upalu mjehura jedan za drugim.
jedne godine je bilo toliko lose da sam doslovno 7 mjeseci morala doma lezati, jer bi mi se svakih 2 tjedna vratila upala. pila sam runde i runde antibiotika ali nista. bila sam OCAJNA !!!
doktori su mi rekli da mi vise ne mogu pomoci i da mi ne smiju dati vise antibiotika jer sam ih u 7 mjeseci uzela previse.
tako sam se okrenula prirodnim "lijekovima", koji su me izvukli i od onda (to je bilo prije 3,4 godine) sam imala samo 1 upalu mjehura.
evo sto trebas napraviti:

1.apoteka "priroda lijeci"(imas na trgu i u staroj vlaskoj)-idi tamo i kupi si ACIDOSALUS.dosta je skupo(100 i nesto kuna po boci) ali vjeruj mi-vrijedi! dugo traje i ojaca ti membranu mjehura.to ti je kao a.b kultura ali ono 100 puta jace.pitaj tamo koliko puta na dan to trebas uzeti, ja sam vec zaboravila.
2.kupi si u dm-u od enciana tablete od brusnice.jebiga i oni su skupi (90kn) ali kazem-vrijedi.popij 4 tablete na dan.
3.zaboravi uvin caj-ako ga dugo pijes imat ces mucnine koji traju mjesecima poslije, a i uvin stvara zatvor stolice sto dovodi do upala mjehura.
5. higijena- ne treba se precesto prati dolje a ni premalo.peri se iskljucivo sa hygieiom, svaki drugi dan za sada.kasnije kad vec neko vrijeme si ok, mozes normalno svaki dan.(ne zaboravi i anus dobro oprati).
6.ne konzumiraj kofein, ocat,gazirano,papreno,alkohol...
7.ojacaj si imunitet.dok sam citala ostale postove, neki su govorili kako treba pojacat dozu vit.c.ja sam cinila suprotno.bas nikako nisam uzimala vitamin c, rekli su mi da ce mi to jos vise zakiselit mokracu a to nije dobro. tako da ne znam. raspitaj se za taj vit.c.
ja sam uzimala PROPOLIS.to je nesto izvrsno.imas u dm-u, male bocice, nakapas 10-15 kapi u zlicu meda i progutas. i tako 3x na dan.
8.UVIJEK, UVIJEK, UVIJEK brisi se od pice do guze-vrlo vazno!
9.sex...dok imas upalu mjehura i imas sex njegovo nabadanje moze samo dodatno iziritirat mjehur. zato no sex!
ali! kad ti prode upala mozes se sexat do mile volje samo moras paziti-nakon sexa OBAVEZNO se popiski i operi dolje sa hygieiom.
10.NIKAD NIKAD NIKAD vise ne smijes sjesti na hladno. NIKAD!!!!!!!!!!!!!!
11.pij 2 litre vode (najbolje janu jer jer bez kamenca i ostalih sranja) svaki dan i redovito piski.
12.iskljucivo pamucne gacice i ne pre tijesne hlace.
13. mjehur voli toplo, ali ne vruce.mozes dobiti upalu od jake vrucine.zato uvijek pazi da ti je mjehuru toplo.
14.jedan od najvecih uzroka upala mjehura je upravo promjena toplo-hladno, hladno-toplo. zato pripazi.
15.pokusaj smanjiti stres jer 90% toga jest psihicki.ljudi nemaju pojma koliko psiha ima veze s tim.

uglavnom, to je to. ako se jos neceg sjetim, dodat cu. mogu ti jos samo reci SRETNO, jer taj proces je naporan i trebat ce dobrih mjesec dana non-stop rada da bude nesto.moras se 100% tome posvetit i da ti to bude prioritet broj 1! don't give up ako odmah ne vidis razliku.ja se ponosim sto sam to izdrzala i ne mogu ti opisati osjecaj kad sam prvi put nakon toga napravila urinokulturu i nakon toliko mjeseci vidjela da pise: UZORK OSTAO STERILAN...

:klap:
__________________
the road to hell is paved with good intentions

THINGS TURN OUT BEST FOR THOSE WHO MAKE THE BEST OUT OF THE WAY THINGS TURN OUT *art linkletter*
sheila is offline  
Odgovori s citatom