Pogledaj jedan post
Old 30.04.2006., 21:50   #14
Quote:
Nodens kaže:
Zanimljivo, za teiste oni koji se izruguju religijama su automatski pobunjeni protiv Boga...

Dragi moj, nitko nema nikakav dokaz da postoji Bog, pa tako ni ja. Razum i iskustvo mi govore da je puno vjerojatnije da ne postoji takvo biće - kako onda mogu biti pobunjen? Zar nije nužan preduvjet za pobunu poznavanje onoga protiv koga se buniš?

Sarkazam je tu jer organski ne podnosim laž, a religije su laž. Postoji teoretska mogućnost da je jedna od njih istinita, a sve ostale laž. Međutim, puno je vjerojatnije da su sve do jedne - laž...

Bogovi svih naroda kroz cijelu povijest bili su isti ili gori nego ljudi. Bog judaizma, kršćanstva i islama je jedan, ali isto tako zao i osvetoljubiv kao i svi prethodnici. Od najranije prapovijesti čovječanstva postojali su ljudi u svim društvima i civilizacijama koji su shvatili korist od postojanja takvog boga ili bogova, a to su svećenici. Povijest religija je povijest fantazija i laži tih krvopija. Neovisno od načina kako je koja religija nastala, NUŽNO su potrebni ljudi svećeničkog mentaliteta da bi je održavali. Dovoljno ti je samo proučiti povijest papinstva da vidiš kakvi su sve ljudi upravljali kršćanstvom. A o islamu da i ne govorim - osnovao ga je onaj lažljivac, pljačkaš i pedofil.

Prouči malo religije - u DOSLOVNO svim religijama kroz cijelu povijest, svećenička kasta je uvijek bila ili vladajuća ili privilegirana, u svakom slučaju uvijek je bolje živjela od "običnih ljudi". Ron Hubbard, osnivač scijentologije, čak je rekao da je jedan najboljih načina za zaraditi milijun dolara osnovati svoju vlastitu religiju... S druge strane, idealističke iznimke kao recimo sv. Franjo - samo potvrđuju pravilo.
svatko mora naći dokaz u srcu svom o postojanju Boga, a ne ga tražiti od drugih...

i zašto misliš da je zao?

Bog je samo pravedan, a veća od njegove pravednosti je Ljubav prema nama...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom