Pogledaj jedan post
Old 20.03.2008., 17:04   #27
Quote:
nitko i ništa kaže: Pogledaj post
Prošlost jest, i to jest kao nužna. (Nitko više – niti Bog, kako su to govorili teolozi – ne može učiniti da nije bilo ono što jest bilo.)
Utoliko, svako insistiranje na nužnostima/determinizmima i sličnome zadržava se u okvirima prošlosti.
Budućnost jest, i to kao moguća ostvarenost. (U budućnosti nije moguće baš bilo što – postoje mogućnosti koje mogu biti ozbiljene ili ne).
Sadašnjost jest, kao stalni odabir između ponavljanja prošlosti ili otvaranja za moguću budućnost.
red je da se i ja tebi javim...otvorio si zanimljivu temu a kako vidiš ostavio sam ovaj citat, jer odražava sadašnje poimanje vremena.

Vidiš, ja imam pored ovog, materijalističkog polazište iz života. Život je (p)biti ili ne (p)biti, pitanje je sad? Znači komada 1. Nema tu malo jesi malo nisi i zato jest život u sadašnjosti i samo sadašnjosti. Prošlost je prije rođenja a budučnost nakon smrti. Vrijeme po tom, možeš rastezati ali ga ne možeš djeliti, a ipak se djeli. Jer, svijest je po tom, po doživljajima, a doživljaja, hvala vragu ima koš i još za života. Što če reči oni su po istom toku vremena kakav je i svemir po kauzalitetu, 2. zakonu termodinamike i u smjeru entropije.
A ipak, ne uvjek po prošlosti ili nuždi....baš zato što je život jedan.. "sudbini treba ići ususret", prelaz slučaja u pravilo ... put je života
goridjan is offline  
Odgovori s citatom