Pogledaj jedan post
Old 25.03.2015., 17:47   #80
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Koliko kontam dekarta, cogito je samo početna pretpostavka na koju se može dalje graditi teorija 'svega'. Možeš ti sumnjati u tu pretpostavku, ali onda daj drugu na kojoj se može temeljiti teorija.
Ajoj. Jel može neki drugi put, stvarno nemam sad volje za to, a utlačio bih sam sebe i sa konfliktom interesa, jer ću valjda izać s tim malo formalnije jednom, ono i s matematikom i objašnjenjima i tako to.
Ali samo crtica za razmišljanje dok se briješ u Occumovoj brijačnici - model stvarnosti koji bi se temeljio samo na postojanju misli bio bi jednostavniji od modela stvarnosti koji se temelji na mislima i misliocu.

Quote:
Kod njega je problematičan dualizam s kojim je pokušao riješiti problem duše i tijela, jer nije riješio problem interakcije na zadovoljavajući način.
Čini mi se da je tu i još gora situacija, ne samo da on to nije napravio na zadovoljavajući način, nego su drugi valjda pokazali da nije ni moguće to napravit na zadovoljavajući način. Dualizam je pušiona. Ali ja to otprilike po sjećanju, nek me isprave ili potvrde rezidentni filozofi.

__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline