Pogledaj jedan post
Old 13.04.2015., 08:42   #18
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ni mi je jasna poanta prethodna dva upisa, sjetim se one poslovice, sirotinjo i Bogu si teška... ali ajd, sirotinja bar nema problema sa natalitetom, mi Hrvati imamo natalitet ko da smo Švedi ili Đapanjerosi po standardu
predragi .. ja znam mnogu HR sirotinju, i prijasnju i sadasnju, sirotinja je sirotinja - ali sve su to (ovi za koje ja govorim) :

ljudi koji imaju dostojanstva,

ljudi koji ne kopaju po kantama,

ljudi koji ne sjede i ne kukaju,

ljudi koji se ne libe nikakvog posla da bi priskrbili svojoj djeci,

itd

i sl

svi se oni, ove na koje mislim, drze krscanskih vrijednosti koji

strpljivo i s ljubavlju nose svoj kriz

koji se utjecu "dragom Isusu za snagu" (njihove rijeci, a ne moje)

koji ce ako su gladni ako treba rukama iskopati zemlju oko npr garaza i posaditi krumpir

i koji ce Bogu dati hvalu na tom krumpiru



i kojima Bog uvijek daje vise nego sto im je potrebno



moj point gore i jeste ljudsko naprezanje, a ne prepustanje
sacuvajboze - pasivno trutacko ocekivanje od udaljenog i odsutnog Boga da ti baci s neba

ili, nedajboze da ti vodja/lider/idol da ti osmisli, ili pak da te povede cak u pljacku i osvajanja



naprotiv!
ljudsko delanje i stvaranje - plodovi su vjere u Zivoga Boga
i zalog vjere u kriz ovoga svijeta

zivjeti Zivoga Boga ne znaci biti ovca za sisanje, vec suprotno - dizati svijetlo celo i biti aktivni i ravnopravni sudionik

mariti za sebe: prompno se odazvati na testiranje raka debelog crijeva, a ne odmahivati rukom na sve pozive, kao i na one glasanja uz "Ma, sta oni znaju, ko ih jebe" ili krivokletstvo latergijom "Kao da ja mogu sto promijeniti, necu glasat za idiote" i onda otici u bircuz i volovima prepustiti


kao da ne znas toliko iz povijesti civilizavija - zivjeti Zivoga Boga ne znaci low-mindedness, niti no-mind at all

kao sto se vidi iz prilozenih miljea po svijetu kako izgleda tamo gdje se ne zna za dignitet covjeka, i gdje sam taj covjek kao jedinka ne smije niti pomisljati cak ni sam za sebe na svoj dignitet osim onog nekog po ljudskim mjerilima skrojenog digiteta carsavom prek glave, ili pak nekog laznog digniteta nekih vodja idola i lidera smrtnika -

- sto nikako nije slucaj u krscanskim drustvima gdje ako vladaju krscanske vrijednosti, vrijednosti koje nisu same sebi cilj, vec su na sluzbu tom covjeku ;
to su drustva koja se ne razmecu prefiksom -krscanski, vec ga zive
i tu se covjek moze slobodno ostvariti i putovati ka svojem boljem razvoju ..

pogledaj latinsku ameriku gdje su ljudi najradosniji na svijetu, iako ne i najsretniji . kuda ce njih njihov kriz odvesti, zavisi kamo ga i u kojem pravcu nose


a evo vidi kamo low-mindedness vodi zemlje gdje su islam i istocne religije (budizam, hinduizam itd) predominantne religije:

iako su zene defakto managers vode bunara i drugih vodenih tankova, santarije u zajenici i higijene u kuci --- njih, zena, NIGDJE NEMA u procesima postupaka odlucivanja za programe te vode

ne samo da muskarce u tim religijama nema nikoja sila podsticati na PRAKTICNO razmisljanje i BOLJITAK, na KRETIVNOST - nego je najgore to sto zene u tim sredinama kao da i nisu ljudi, niti ih se sto pita kad bi se i usudile nesto reci za iznalazenje problema .. one NE SMIJU jer nemaju bas puno s kim na siroj drustvenoj skali graditi

njihovi muskarci su prezauzeti svaki sobom . samo svaki sobom
ili sjede i smisljaju kako ce krenuti u pljacke Drugih









Quote:
Tu u mom potpisu imaš dio EU-a kojeg smo nekad zvali RH
gluposti

ovo su ovce utopije koje ne znaju dalje nego blejati na vukove .. vukove koji su do jucer i sami bili u jagnjecoj kozi


vjerujem da ovi policajci posteno i pravo rade svoj posao
problem je samo to sto su ovcice gajile laznu nadu dugi niz ovih godina dok su im papiri 'njihovih' kuca stajali adakta


btw od ovoga bi samo jos bilo gore da se postupa onako kako se postupalo na pocetku te uzaludne fulirsko slatkaste propale utopije (sfrj) : da se svi jednako izbace van na ulicu iz svojih toplih kreveta - i onda da se pravi nova preraspodjela prema samozaslugama drugova

ovako, sva ta moja gore spomenuta sirotinja danas bar na miru sjedi u svojim domovima koje su si skucali za vrijeme debelih krava (volusina, ako hocete), u skromnim domovima, plodovima svojih krvavih sirotinjskih zuljeva


HR ce jako puno trebati dok se ne iskorijene svi ti vukovi, volovi i dok se ovcice ne pronadju i dok ne dozive svoje ponovno rodjenje, tj obnovu svojih krscanskih vrijednosti - a to znaci pokajanje i rjesavanje mnogih zabusavanja zbog kojih mnogi pravednici u RH trpe i ispastaju

Zadnje uređivanje todaytonight : 13.04.2015. at 09:03.
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom