Tema: Reiki
Pogledaj jedan post
Old 12.08.2003., 17:46   #80
Quote:
preatorian kaže:

Koja bezvezna spika. Kao da je netko jučer izmislio riječi koje postoje već par tisuća godina. I uopće nije bitno koliko godina one postoje i tko ih je izmislio. Bit je u njihovom značenju i značenju onima koji istu koriste ili koja istima pomaže.
Pa ja neznam gdje ti živiš ali reiki se jako dobro prodaje. I siguran sam da se ne bi tako dobro prodavao da se zvao prana.

Za pranu se može reći da je dosta raširen pojam i da se pojavljuje u mnogim knjigama, dok je reiki novi pojam i nije bilo toliko knjiga o njemu (iako se radi o "istoj" stvari, iako meni nije jasno kako netko može nekom otvoriti čakre a da taj čije su čakre otvorene i dalje normalno funkcionira u društvu). Računica je jasna.

Tako ljudi funkcioniraju, svi bi nešto ljepše i novije (reiki, iako kažu i da je to nešto užasno staro i izgubljeno, eh, klasične li bajke novo i staro) ili nešto užasno staro (wicca,wita,blabla,...).
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom