Pogledaj jedan post
Old 18.10.2016., 07:32   #168
Ovo s orahom zvuči zgodno.

Mi smo tri uzastopne jeseni imali cirkus s miševima u špajzi. Kupili smo ovo http://www.henandhammock.co.uk/humane-mouse-trap.html . Prve jeseni je funkcioniralo super, ali smo skužili da se miš vrati ako ga oslobodimo stotinjak metara od kuće! (Jedan je imao karakteristično uho, pa smo ga prepoznali.)

Onda su miševi izgleda nekako skužili zamku, pa su naučili izlaziti iz nje. Sljedeće jeseni nismo imali sreće. Uvečer stavimo zamku i mamac u nju, ujutro mamca nema a u zamci mišji drek.

Onda smo eksperimentirali s raznim diy humanim zamkama. Uglavnom su miševi uspješno bježali van iz toga. Miš je, između ostalog, jako dobar skakač. (Vidjeli smo kad smo ih puštali. Skoči 30 cm u zrak.)

Na kraju je svekar izgubio strpljenje s nama mekušcima i kupio ubojite plastične zamke Supercat. U tri dana uhvatio četiri miša. Najezda prestala.

Ja sam se otelila čisteći za miševima. Baš je zabavno njuškati gdje sve ima mišjeg dreka i tragova mokraće, iznositi iz uske male špajze milijun bočica sa zimnicom, bacati svu hranu kojoj je miš progrizao ambalažu, vaditi sve van iz kuhinjskih elemenata, i sve prati i dezinficirati.

Miš je inače inkontinentan i ispušta tanki trag mokraće za sobom gdje god prođe. Taj se trag divno vidi na policama kad pogledaš iskosa.

Meni su mišonje simpa, ali rezolutno odbijam suživot s njima.
goblena is offline  
Odgovori s citatom