Pogledaj jedan post
Old 16.04.2017., 11:10   #27
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Dal čitamo istu Bibliju? Hm, jer znaš, knjiga koju ja imam pred sobom ne govori isto to što si ti naveo. Naime, ne piše da su Sotoni date 'odriješene ruke', npr. nije smio taknuti sam Jobov život. Nije to više nego zanimljivo?

Nego, nešto me na nešto podsjetilo pa sam samo zbog tebe morala otvoriti NZ, potražiti stavak za kojeg taman pomislila trajati će potraga kadli ono otvorilo se ko samo od sebe (mora da je danas neobičan dan ), i sad, piše da je Isus rekao: "Ne iskušavaj Jahvu, svog Boga" (Matej 4:7)

? situacija
jesmo li dobro shvatili napisano/rečeno?, jer izgleda bilo je i biti će pojedinaca (ajmo nazvati 'farizejske struje') koji se raspredaju oko 'zašto Bog smije iskušavati ljude ali ne i ljudi njega'
e sad, hm, postoji i citat koji jasno tvrdi da se Boga ne smije nazivati "iskušavateljem" (no, taj citat ostavljam tebi da pronađeš, ti ionako voliš čitati Bibliju
Upravo sam o tome razmišljao! I to je interesantno jako pitanje.
Baha ulaha kaže, ako imaš prijatelja kušaj ga vatrom!
Zašto ne bi mi kušali Boga, najboljeg prijatelja?
U Islamu se vjernik mora bojati Allaha ali nedaj Bože da se Allah boji svojih vjernika a tu ću i postaviti pitanje oko tog straha od Boga u Islamu.

U Islamu nema idolopoklonstva, svaka cast. Nalaz negativan!
Ali odkud toliko straha i kao da se musliman klanja strahu a strah od Boga je prece od ljubavi prema Bogu i od Boga.

Na kraju se rodi terorizam, koji za cilj ima zastrasiti i terorizirati.
Ne kazem da se rodi u svakom muslimanu ali kod onih kod kojih se rodi, je posljedica njihovog straha.
tsal is offline  
Odgovori s citatom