Pogledaj jedan post
Old 26.06.2017., 09:35   #259
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Kolika filozofija oko nečeg tako banalnog!

Mi na roćkase zovemo - prijatelje. Ne kolege iz vrtića, poznanike, susjede po defoltu. Ne. Na rođendan se zovu (po mojoj logici) prijatelji. Oni s kojima se aktivno igraš često i sa kojima ti dijete provodi najviše vremena. Mislim da ni jedno dijete u vrtiću/razredu nije prijatelj sa svom ostalom djecom. Niti sa veliko većinom njih. Stoga grupne pozive na roćkas (one po defoltu i logici kud svi turci...) smatram besmislenim.

Ja sam svoje dijete pitala koga želi na svom rođendanu. Kao i koga ne želi na njemu. Pozvali smo klince koje je nabrojao i upravo su to bili klinci sa kojima se doista svakodnevno družio.
Što se tiče uzvraćanja poziva...Djeci koju je on zvao na rođendan idemo svakako. Ako ne uspijemo otići taj dan, onda mu moje dijete odnese već poklon neki drugi dan. Ali kada ga pozove dijete sa kojim se inače ne druži i koje mi nikad nije spomenuo, ne idemo. Pošaljemo poruku da smo spriječeni i to je to.

Čemu natezanja oko toga? Bitno je da su djeca zadovoljna. A bit će ziher ukoliko na svom roćkasu bude okruženo pravim kompićima(pa bilo ih i samo 2-3...) i bude li odlazio takvima u goste na njihove roćkase...
Slažem se. Bila sam na jednom rođendanu gdje sam doživjela šok jer sam mislila da sam fulala datum i došla na krstitke ili tako nešto: skoro 50tero ljudi, što odraslih, što djece, pozvani svi klinci iz vrtića i slobodnih aktivnosti i svi kumovi i prijatelji čija se djeca ni ne druže s malom koja je slavila rođendan jer nisu po godištu bliski. Izgubila sam se ja, izgubilo se moje dijete, a mala od tog rođendana nije doživjela ništa, divljala je u vrtu i doslovno su je morali dovlačiti da puše svijećice i radi što je sve bilo u planu.

Kod nas su rođendani uglavnom djeca bez roditelja i to djeca koja se i inače druže s našom djecom. To je maksimalno 10tero djece. Ne zovemo ni rodbinu ni prijatelje, samo kumove.

A za ona trostruka slavlja tipa vrtić, pa doma, pa u igraonici nemam komentara. Ok mi je počastiti ekipu u vrtiću. Ali onda opet tu cijelu ekipu zvati doma, nema smisla. Naše dijete ima dva frenda u vrtiću koja stalno spominje i to dvoje se zove doma.

No, sto ljudi, sto ćudi.
__________________
Unthinking respect for authority is the greatest enemy of truth. - A.E.
Miriam is offline  
Odgovori s citatom