Pogledaj jedan post
Old 25.08.2010., 15:49   #5
Quote:
duci2107 kaže: Pogledaj post
Zanimaju me sve informacije o bitkama za vojarne koje su prethodile ratu. Ako netko zna neke knjige ili internet stranice gdje se mogu naći informacije bio bih vrlo zahvalan.Unaprije hvala.
Kad pomislim na vojarne, prvo mi na pamet padne Varaždinska. Uglavnom zato što je zarobljena jako važna tehnika (32. varaždinski korpus):

74 tenka T-55
nešto amfibijskih tenkova PT-76 i inženjerijskih sredstava
48 borbenih vozila pješaštva BVP M-80
18 BOV-a s PZO naoružanjem
6 samohodnih haubica Gvozdika
4 višecijevna lansera raketa Oganj

+

bezbroj topova, haubica, minobacača i pješačkog naoružanja.

U Bjelovaru je zarobljeno:

Quote:
75 tenkova T-55, tri laka tenka PT 76, devet haubica 122 mm, četiri višecjevna bacača raketa “Plamen”, 77 borbenih vozila pješaštva M-80, a iz vojnog skladišta na “Logoru” cjelokupno naoružanje TO općina bjelovarske regije koje je bilo oduzeto, naoružanje i oprema 1. partizanske brigade 28. partizanske divizije (između ostalog oko 1.300 automatskih pušaka, puškomitraljeza i mitraljeza), te oko 100 kamiona raznih namjena i dr

Za detalje vidi:
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što je s vojarnama u Istri?
Ako misliš na mornaricu, komšije su tu sve odvukli za Boku.
__________________
Čitam Nedjeljni komentar koji jasno kaže "tko ne misli ovako taj kleveće i laže", ljudi bez kalibra i bez ideje ufuravaju nam istine crno bijele, investicije su probile plafon troše se krediti, svuda mnogo paranoje svi su do grla u krizi, a mi bi htjeli da budemo centar svijeta... - Nedjeljni komentar, Azra (1982.)
Atomski Ali is offline  
Odgovori s citatom