Pogledaj jedan post
Old 14.07.2013., 04:35   #5
Quote:
Anemona kaže: Pogledaj post
Ondje gdje je na ženi - sve - a još uvijek ima jako mnogo zajednica koje tako funkcioniraju (postoje i žene, mahom su to ipak žene starije generacije ili one u izumiranju bar u našem današnjem, modernom društvu (sic!!) koje sebe rado vide i žive u toj ulozi - žena, majka, kraljica - iako vjerujem nijedna ne bi imala ništa protiv da joj je taj rad bio i priznat na način da je plaćen - da je i ona imala plaću za svoj rad a ne samo muž od čije se plaće živjelo (a ona bila o njemu ekonomski ovisna) a živi i danas, vjerujem, u mnogim kućanstvima) nije ni najmanje čudno ni nelogično što žene razmišljaju na ovaj način
Tradicionalne žene sigurno ne razmišljaju na taj način. Tako razmišljaju one koje djecu nikad nisu imale niti će ju vjerojatno imati, a u ime tobože "oslobođenja" ovih prvih. Nerijetko su u pitanju i muški homoseksualci i homoseksualci općenito. Npr. kakve ovo veze ima sa zdravim razumom?

http://libcom.org/files/imagecache/a...Untitledas.png

To je s ove stranice, tu je i tekst koji je tobože protiv kapitalizma, feministička kritika Marxa , glupi partikularisti ...

"Homosexuality and heterosexuality are both working conditions... but homosexuality is workers' control of production, not the end of work."

???!

Šta?!
Tko smišlja to? Kakvi napušeni i karijeristički "liberal arts" umovi to smišljaju (koji, btw, uništavaju sintagmu "artes liberales")? Ili je naprosto riječ o kronično (dugogodišnje) premalo namirnica životinjskog podrijetla kod nekog anarho-vegana-homoseksualca pa su počeli atrofirati centri za najviše kognitivne funkcije? Pitanje je ozbiljno jer je puno vegana ovih dana, pogotovo u tim nekim "kvazi-sve" vodama, a veganstvo kao isključivi oblik prehrane, pa... šta da ti kažem, da, vodi između ostalog i u gore navedene stvari... Možda jest "tužno" da čovjek mora jesti između ostalog i hranu životinjsko porijekla i da je brza cerebralizacija počela kad su naši biološki preci počeli jesti meso, ali tako je to... Osim ako to nije zavjera zle svjetske mesne kompanije koji su potplatili znanstvenike!!!

Quote:
Anemona kaže: Pogledaj post
ja to shvaćam kao (feministički) glas koji indicira kako žene i danas obavljaju većinu kućanskih poslova (a pomoć muškarca joj ovisi o njegovoj dobroj volji dok se njen angažman podrazumijeva) i ako je već takav "nepisani" status žene u obiteljskoj zajednici - tad bi bilo fer da on bude i nekako novčano valoriziran.
Ne razumijem. Tko bi trebao novčano valorizirati taj rad? OK, Sj. Američke Države (no pun intended) nikad nisu imale socijalizam i razumijem da su oni barbari (to je preblaga riječ), ali kod njih je vjerojatno muškarac bio taj koji je valorizirao. Dakle, došao bi doma s novcem, dao bi ga ženi za hranu i ostalo (dakle prehranjivao ju je dok je ona radila jednako tako koristan rad kod kuće), a ostalo bi joj i za odjeću i slične stvari. Dakle, rad joj je valoriziran. S druge strane, kod nas si imala (i još imaš), pronatalitetnu politiku, dakle ženama takvim bi plaćala država. Ali čak ne vidim ni za time neku potrebu, samo hoću reći da postoji npr. kategorija "socijalne skrbi" koja je OK, neki smatraju da je i nepotrebna, ali ne idimo sad tamo. Mislim, de facto imaš majku državu koja ti plaća činjenicu da si se ti odlučio/la (ili ti se desilo, svejedno, što ne paziš, a-ha da, seksualni odgoj je sotonska stvar) prokreirati. Znači, perverzno na neki način. Mene još uvijek zanima, tko bi trebao plaćati taj rad? Hrvatska udruga poslodavaca? Porezni obveznici (kao u primjeru socijalne skrbi)? Muž (kao u prvom gore primjeru)? Pa plaćen joj je rad... To je kao da ja tražim da mi netko plati što si perem suđe... Svašta, pa ja sam ga zaprljao, ja ga moram i oprati da imam za kasnije. To što meni to može biti mrsko je potpuno druga stvar; ja moram poraditi na tome da naučim obavljati svoju dužnost pranja suđa, inače sam na tom području nezreo.


Quote:
Anemona kaže: Pogledaj post
Kako bi to bilo moguće izvesti u praksi, ne znam (postoje li iskustva nekih razvijenih zemalja?) ali po meni najbolji je način - načelni dogovor među partnerima, jer brak je savez. Supružnici su dvije pruge što stoje paralelno jedna naspram druge a da bi kompozicija vlaka mogla nesmetano i sigurno voziti svoj vozni red - trebaju stajati ravnopravno usklađeni.

Zadnje uređivanje Druid : 14.07.2013. at 04:44.
Druid is offline  
Odgovori s citatom