Pogledaj jedan post
Old 31.08.2003., 10:10   #6
Ljubo...zašto i pored toga što i sam doživljavaš da te pogrešno razumiju i interpretiraju,sam činiš istu grešku u odnosu na tuđe riječi?Zašto se laćaš intrepretacije mojih riječi bez dobrog promišljanja te im davaš značenje koje im ja nisam dala?
Ja nigdje nisam spominjala odbacivanje razuma,meditacije i mistična iskustva,i rekla sam da tek kad dobrovoljno iščupamo ovaj svijet(laž) iz srca možemo u sebi naći kraljevstvo nebesko,jer kad "iščupamo" laž sama se istina ukazuje,zar ne?
I ako dakle ostaje ljubav kao jedina istina nije li ona ipak "stvar" srca a ne razuma?
Razum može pomoći da shvatimo "stanje stvari" ali razumski se ne može ukloniti vezanost za ovaj svijet-laž zato što razum nije ni odgovoran za tu vezanost već samo srce kroz želju i prijanjanje.Srce naravno ovdje nije fizički organ,već volja i nemoj da čak i to moram pojašnjavat.
Srcem se dakle voljno treba odreći ovog svijeta jer po njemu smo i pristali na njega (voljno).
U cijeloj svojoj priči zanemaruješ volju,a upravo je ona ključni činilac u cijeloj ovoj priči,radi čega mislim da i dolazi do nesporazuma,a za razriješenje ovog "slučaja" svakako bi trebalo znati da je razum podređen volji,a ne obrnuto.


Quote:
Obzirom da je “kraljevstvo nebesko” cista ljubav, koja je po svojoj frekvenciji upravo suprotna nasim lazima i mrznjama, to nema nikakve sanse da se ovakvi kakvi jesmo spojimo sa “nebom” i upoznamo “kraljevstvo nebesko”, sem vrlo retki pojedinci. U tome cemo uspeti tek kad pomocu naseg razuma shvatimo uzroke nase mrznje, zatim, kad odlucimo da te uzroke uklonimo, a sa njima i samu mrznju i tako stvorimo uslove da ljubav moze u nama da se pojavi kao nova frekvencija nase svesti identicna sa “nebeskom”, da bi tek tada nase sjedinjenje s “nebom
I ajde sad gdje sam to rekla da se trebamo "ovakvi kakvi jesmo spojiti sa "nebom"?Nisam li i ja rekla da trebamo iščupati laž iz srca i odreći se svijeta kao takvog da bi u sebi tek onda otkrili istinu kao "kraljevstvo nebesko"?

Iz ove tvoje nemogućnosti da shvatiš istovjetnost onoga o čemu govorimo i zbog inzistiranja na nepostojećim razlikama,a i zbog nekih drugih stvari, čini mi se da nam to "kraljevstvo nebesko" nije baš na dohvat ruke,i da nam ima još neko vrijeme boraviti u ovoj dolini suza.
Međutim svaki trud je hvale vrijedan i svaki korak prema istini značajan....
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline  
Odgovori s citatom