Pogledaj jedan post
Old 05.01.2007., 16:13   #106
Quote:
Emericzy kaže:
Načelno bih se složio, ali mi se ta slika čini pretjerano pojednostavljenom. Po mojem iskustvu, bitnih elemenata ima puno više nego tri. Samim time, manja je individualna važnost svakog pojedinog elementa. Nije isto fali li ti jedan dio od tri ili jedan od deset.

Osim toga, ti elementi svaki imaju različitu važnost i različitu ulogu i različito se slažu i kombiniraju sa svima ostalima. I sve su te kombinacije različite kod različitih ljudi. Nemoj upadati u klopku pojednostavljenja.
Pojednostavnila sam na tri komponente jer si mi prethodno bio rekao da brak svodim samo na seks, a ja nisam toliko strpljiva kao ti da raščinjavam svu složenost tog odnosa, pa je tri zapravo bio pokušaj proširenja. Sve u svemu, mislim da se više-manje slažemo i da smo prilično iscprili temu, a sada serkamo malko prekomjerno.

Ovo o poštenju odnosilo se na poštenje prema sebi, poštenje da se samom sebi prizna kad nešto ne valja.

I da, problem je oko jako svijetlo sive nijanse. Iz iskustva, rekla bih da je to tamno siva, a da je ti racionalizacijom posvjetljuješ. To je sve.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom