Pogledaj jedan post
Old 30.06.2004., 12:57   #16
Quote:
Luka K. kaže:
Baobab, kako da napisem da je cinjenicno stanje nepravilno utvrdjeno kad je sve poprilicno jasno. Ajde, jedino se mogu zaliti da nisam vidio atest od dragera (nisam ni trazio) ili da kazem (tj. lazem) da su policajci krivo zapisali kad sam popio zadnje pice (a nisu).
Napiši da kazna nije primjerena ili bilo što. Naime, čim uložiš prigovor nalog se stavlja van snage - ne ocijenjuje se opravdanost prigovora, već ideš na sud gdje navedeš svoje razloge.

Sad, da sam ti ja sudac dobio bi opomenu, jer po tvoj pisanju ovdje i na Automobilima je očigledno kako si svjestan da si počinio glupost i da se namjeravaš popraviti, pa nema potrebe za izricanjem veće sankcije.

Zakon o prekršajima:

Svrha kažnjavanja je da se, uvažavajući opću svrhu prekršajnih sankcija, izrazi društveni prijekor zbog počinjenog prekršaja, utječe na počinitelja i sve ostale da ubuduće ne čine prekršaje, a primjenom propisanih kazni utječe na svijest građana o povredi javnog poretka, društvene discipline i drugih društvenih vrijednosti, te pravednosti kažnjavanja njihovih počinitelja.

Svrha opomene je da se počinitelju prekršaja uputi takva vrsta prijekora kad se s obzirom na sve okolnosti koje se tiču djela i počinitelja radi ostvarenja svrhe prekršajnih sankcija ne mora primijeniti kažnjavanje ili globa.

Zadnje uređivanje Vojky : 30.06.2004. at 14:40.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom