Pogledaj jedan post
Old 02.11.2009., 14:23   #8
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Nije logika nego statistika koja govori da najvise nesreca uzrokuju vozaci do 25 godina starosti.
Ima jedna dobra stara izreka:
"Postoji mala laž, velika laž i statistika."
Statistika kaže da je Slovenija udvostručila broj brodova u svojoj ratnoj mornarici, a realno je kupila jedan brod. (citiram g. Pervana)

Ja sam posebno osjetljiv na ovu temu jer sam već jednom platio 1kkn, a drugi put imao podužu raspravu s policajcem.
Naime, položio sam vozački po starom "0,0" zakonu i po njemu sam nakon dvije godine dobio status punopravnog vozača. Taj je zakon bio i u skladu s Ustavom jer nije diskriminirao po nijednom kriteriju već samo tražio vozačko iskustvo. Kada sam nakon dvije godine dobio "pravu" vozačku, uskoro sam kupio novi auto koji ima 109 KS (80 KW). Nakon godinu i pol uveden je ovaj novi Zakon koji me vraća pod status mladog vozača. Nekoliko odvjetnika mi je već reklo da je ta odredba zakona neprimjenjiva po Ustavu na vozače koji su po starom zakonu stekli prava ne-mladog vozača jer se prava ne mogu oduzeti.
U tvom slučaju to ne pomaže jer nisi ni imao ta prava, ali morao sam negdje ispričati svoje viđenje stvari. U Ustavu također piše da je diskriminacija po godinama (kao i po svim drugim kriterijima: spol, rasa, vjera...) zabranjena.
Inače imam frenda koji je s 24 godine položio i vozi katastrofa, ali može vozit šta mu srce poželi. Ja sam u 5 godina prešao preko 100 kkm bez sudara i moram plaćat kazne zbog velikih 5 kW.
malee is offline  
Odgovori s citatom