Pogledaj jedan post
Old 08.03.2006., 12:20   #23
Quote:
sretnodijete kaže:
I ja sam bila ovisna o sunč. naočalama gotovo čitav život do prije dvije godine-nije bilo šanse da ih zaboravim ponesti,jer već uz umjereno jako sunce ili odbljesak sunca na snijegu bih se bez njih vrtila ko slijepa kokoš.Uvjerila sam samu sebe u to da ne mogu funkcionirat bez njih.A to mi je sve u bulji bilo.Dok nisam malo razmislila,i skužila da nemam invalidne oči,da nisam vampir.
Ne kažem da treba buljit izravno u sunce,ali.....Sad mi ne trebaju više(olakšanje i za moj džep,jer imam dioptriju,a dioptrijske sunčane su skupe poprilično).
Ali ako su u svrhu dobrog izgleda(modnog detalja) onda je to ok,dok smo svjesni da nam nisu neophodne.
Do not be like me!

kako ti krivo govoriš....

sunce, odnosno sunčane zrake ima jako ultraljubičasto zračenje i ako se duže boravi vani potrebno je zaštititi oči i kožu od UVZ-a
šteta na očima od UVZ-a je kumulativna, a koža oko očiju i na licu izložena suncu brže stari. Duga izloženost očiju suncu može rezultirati bolestima pojave sive mrene, degeneracija očne pjege pa razne bolesti rožnice ...
Danas je zaštita očiju neophodna pa čak i zaštita očiju djece bilo šeširičima bilo sunčanim naočalama ....
emili is offline  
Odgovori s citatom